Popularny: 800 odsłonInformacje26 sierpnia 2019, 10:47,

Wygrana po ciężkim boju. Mazur przegrywał 0:2 i wygrał 4:2!

Wygrana po ciężkim boju. Mazur przegrywał 0:2 i wygrał 4:2! [VIDEO]

Drużyna Mazura pokazała, że ma charakter i wolę walki

W meczu 2 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej seniorów Mazur Gostynin po bardzo walecznej postawie wygrał w Słupi z Pogonią 4:2.

Niełatwy był to mecz w Słupi koło Bielska dla podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego. Jednak w niedzielne popołudnie, 25 sierpnia drużyna Mazura pokazała, że ma charakter i wolę walki.

Od 2 minuty nasza drużyna przegrywała 0:1 a od 25 - 0:2. Pierwsza bramka padła po strzale zza pola karnego, druga - po zamieszaniu podbramkowym. Po "zimnym prysznicu" z pierwszych 30 minut piłkarze Mazura wzięli się za odrabianie strat, najpierw po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Rafale Wilamowskim, trafił Bartosz Komorowski a wyrównująca bramka z 41 minuty była dziełem tych samych zawodników, z tą różnicą, że była to akcja i jej wykończenie po podaniu z lewej strony boiska, a nie rzut karny.

Po przerwie Słupia wyraźnie już opadła z sił, natomiast Mazur zawzięcie walczył o korzystny wynik. W 67 minucie bohaterem meczu - poza strzelcem dwóch bramek Komorowskim - na pewno pozostał młody, 17-letni napastnik Mazura Bartłomiej Skonieczny. Wtedy to po wyprowadzeniu piłki niemal od połowy boiska i minięciu jednego z zawodników, młody napastnik uderzył na bramkę, a piłka od spojenia słupka i poprzeczki wpadła do siatki. Był to pierwszy a jednocześnie fenomenalny gol 17-latka w drużynie seniorów Mazura.

Wynik na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, podwyższył, dając spokój na ostatnie minuty, Mateusz Dobieński, po równie znakomitym golu, jak ten Skoniecznego. Ostatnie minuty Mazur kończył w dziesięcioosobowym składzie, gdyż po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwonej boisko musiał opuścić Bartosz Komorowski.

Mazur po pełnym walki meczu zdobył trzy punkty i dzięki temu pozostał na pozycji lidera rozgrywek.

Za tydzień mecz z bardzo trudnym rywalem, który wymieniany jest jako ten, który ma spore szanse na wygranie Ligi Okręgowej, czyli Bzura Chodaków. Jednocześnie będzie to mecz na szczycie, gdyż pierwszy Mazur zagra z trzecią drużyną po dwóch kolejkach a spotkanie odbędzie się na stadionie w Gostyninie w sobotę, 31 sierpnia 2019 r. o g. 11:00.

Pogoń Słupia - Mazur Gostynin 2:4

bramki: 2' Przemysław Mysielski, 25' Artur Piłat - 29' Bartosz Komorowski (rzut karny) i 41', 67' Bartłomiej Skonieczny, 88' Mateusz Dobieński

Pogoń: Artur Grabowski - Jacek Sobczak, Artur Piłat, Mateusz Folgier, Mariusz Sobczak, Kamil Łęcki, Kamil Kamiński, Adrian Sawicki, Przemysław Mysielski, Bartosz Różański, Gabriel Florkowski, Paweł Sadowski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński, Paweł Znyk (46' Bartłomiej Skonieczny), Piotr Dutkiewicz, Sławomir Podgórski - Rafał Wilamowski Damian Surmak, Dariusz Kurkowski (59' Cezary Szczerbak), Patryk Gronalewski - Eryk Przybylski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Żółte kartki: Sadowski, Folgier, Florkowski, Mysielski - Wilamowski, Komorowski, Surmak

Czerwona kartka: 80' Komorowski (za drugą żółtą)

autor/źródło: Piotr Mrówka