Popularny: 1600 odsłonInformacje13 sierpnia 2019, 11:38,

Wygrana i popis strzelecki Komorowskiego. Mazur z celem powrotu do IV Ligi


Udostępnij 38
Inauguracja nowego sezonu już w najbliższą sobotę. Mazur zagra na własnym boisku

3:0 z rezerwami KS Kutno wygrali seniorzy Mazura Gostynin w ostatniej, piątej grze kontrolnej. Mazur w najbliższą sobotę rozpoczyna rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej i walczyć będzie o awans do IV Ligi.Błysnął instynktem strzeleckim nie tylko w tym meczu, ale także w całym okresie przygotowawczym Bartosz Komorowski. Wychowanek Mazura strzelił 7 z 11 zdobytych bramek przez Mazur w okresie przygotowawczym, a w poniedziałkowym meczu z rezerwami KS Kutno trafił trzy razy: pierwszy raz po rzucie karnym podyktowanym za faul na Kacprze Olszewskim, drugi po błędzie obrony rywali a trzeci wykańczając zespołową akcję.
W poniedziałek, 12 sierpnia na Stadionie w Gostyninie Mazur odniósł drugie zwycięstwo w grach kontrolnych.

Mazur Gostynin - KS II Kutno (Liga Okręgowa Łódź) 3:0

Bramki: 19' (karny) 59' i 76' Bartosz Komorowski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński, Piotr Dutkiewicz, Paweł Znyk, Patryk Gronalewski - Eryk Przybylski, Dariusz Kurkowski, Sławomir Podgórski, Bartłomiej Skonieczny - Kacper Olszewski, Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Rewolucja kadrowa, jaką przeszedł Mazur w przerwie letniej, powoli zaczyna przynosić coraz to lepsze efekty. Szeregi naszego zespołu opuściło z różnych przyczyn - rezygnacja z gry bądź przejścia do innych klubów - siedmiu zawodników. Żaden z nich nie był naszym wychowankiem.

Zmienił się także trener - duet trenerów Artura Kapelę i Pawła Kowalskiego zastąpił Arkadiusz Szulczewski. I tak w nowym sezonie kibice Mazura nie obejrzą już w drużynie Mazura graczy, którzy dołączyli do kadry naszej drużyny w ostatnich sezonach IV Ligi: Adrian Budnicki, Dominik Konwerski, Klaudiusz Kurek, Arkadiusz Majchrzak, Vasyl Ravlyk, Filip Skupiński i Bartosz Wiśniewski.

Wszystkim wspomnianym dziękujemy za reprezentowanie barw Mazura Gostynin oraz umiejętności i pracę włożoną na boisku.

W ich miejsce zbudowana została drużyna w oparciu o wychowanków - drużyny juniorów U-19 z rocznika 2000 i młodsi - oraz filarów zespołu - wychowanków Mazura, jak Bartosz Komorowski, Piotr Dutkiewicz, Rafał Wilamowski i Damian Surmak.

Z nowych twarzy, jedną będzie póki co młody, bo 18-letni pomocnik Sławomir Podgórski. To zawodnik pochodzący spod Bydgoszczy, ma na swoim koncie występy w lokalnych klubach na Kujawach oraz w juniorach Wisły Płock w Lidze Makroregionalnej.

Do drużyny wrócił także 19-letni wychowanek Patryk Gronalewski. Natomiast Konrad Popławski zadeklarował grę w Mazurze po wyleczeniu ciężkiej kontuzji, być może jeszcze w rundzie jesiennej.

Cały czas trwa jednak selekcja i szukanie ewentualnych uzupełnień kadry seniorów.

Kibiców zapraszamy na najbliższą sobotę, 17 sierpnia 2019 r. na Stadion MOSiR w Gostyninie, kiedy to o g. 11:00 Mazur zainauguruje na własnym rozgrywki Płockiej Ligi Okręgowej meczem z Unią Iłów.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie