2100 odsłonInformacje17 sierpnia 2019, 16:41,

Zabójcze 13 minut. Pogrom na inaugurację z Iłowem

Brawo, oby tak cały sezon!

Doświadczenie i umiejętności, zdobyte po dwóch sezonach gry w IV Lidze przez piłkarzy Mazura były widoczne przez całe 90 minut gry w meczu. Mimo dużych zmian w składzie, jak się okazało, rozgrywki Ligi Okręgowej to duża ogromna przepaść poziomu w porównaniu z IV Ligą.

Nasi piłkarze wyraźnie przewyższali rywali, którzy w poprzednim sezonie zajęli miejsce w dolnej części "okręgówki", dynamiką, techniką i organizacją gry. Po 13 minutach meczu było już 4:0 i mówiąc po piłkarsku "było już po meczu". Po dwóch golach Bartosza Komorowskiego oraz po jednej bramce Eryka Przybylskiego i Rafała Wilamowskiego, rywalom mocno opadły morale. Niestety, o ile dobry wynik cieszył, to martwiły kontuzje.

W 17 minucie po jednej z akcji w naszym polu karnym z powodu urazu głowy boisko musiał opuścić kapitan zespołu Piotr Dutkiewicz, a po przerwie, także z powodu kontuzji, Kacper Olszewski. Chwilę przed przerwą na 5:0 podwyższył wynik Eryk Przybylski.

W drugiej połowie tempo gry nieco opadło, rywale z Iłowa zdołali zdobyć honorową bramkę a wynik meczu ustalił w ostatniej akcji meczu, strzelając hat-tricka, Bartosz Komorowski.

W drużynie trenera Szulczewskiego zadebiutował w oficjalnym meczu seniorów pięciu piłkarzy: Mateusz Kłosiński, Sławomir Podgórski, Dariusz Kurkowski, Bartłomiej Skonieczny i Paweł Znyk. Cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, co napawa optymizmem, zwłaszcza, że teraz przed Mazurem z meczu na mecz coraz trudniejsi rywale.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego po zdobyciu trzech punktach objęli prowadzenie w tabeli.
W kolejnym meczu - w środę, 21 sierpnia 2019 r. o g. 17:30 - Mazur zagra w 1/8 finału Pucharu Polski Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej na wyjeździe ze Skrwą Łukomie.

Płock - Liga Okręgowa - 1 kolejka:
Mazur Gostynin - Unia Iłów 6:1

bramki: 4' 8' i 89' Bartosz Komorowski, 5' 44' Eryk Przybylski, 13' Rafał Wilamowski - 87' Damian Wojciechowski

Mazur: Hubert Borowy - Patryk Gronalewski, Mateusz Kłosiński, Piotr Dutkiewicz (17' Kacper Olszewski, 46' Bartłomiej Skonieczny), Mateusz Dobieński - Rafał Wilamowski, Sławomir Podgórski, Dariusz Kurkowski, Eryk Przybylski (78' Paweł Znyk) - Damian Surmak Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Unia: Hubert Duda (88' Kamil Kwiatkowski) - Kuba Świątek, Tomasz Trafalski, Krystian Rafalski, Dawid Skrzynecki, Mateusz Kunikowski, Mateusz Żakowski (81' Damian Świątek), Piotr Felczak, Piotr Chmielak, Damian Wojciechowski, Alan Karasek; trener: Tomasz Trafalski

żółte kartki: Surmak, Gronalewski, Kurkowski