Informacje9 maja 2023, 13:51,

Ponad 3600 nałożonych mandatów. Mazowiecka drogówka podsumowała miniony miesiąc

Ponad 3600 nałożonych mandatów. Mazowiecka drogówka podsumowała miniony miesiąc

Ponad 40 kierowców straciło prawo jazdy

Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator, czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, z których korzystają policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED. Każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w kwietniu skontrolowali ponad 4800 pojazdów. Ujawnili 4349 wykroczeń, zatrzymali 44 prawa jazdy.W kwietniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 4349 wykroczeń. 3595 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 29 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 92 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Nałożyli 3631 mandatów karnych. Policjanci zatrzymali 44 prawa jazdy oraz 150 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 10 pijanych kierowców i tyle samo kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Pomimo policyjnych apeli o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością, nadal nie brakuje kierowców, którzy znacznie przekraczają dopuszczalną prędkość i tracą prawo jazdy.

Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

autor/źródło: KWP Radom
Tematy:drogówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie