Informacje4 maja 2023, 13:27,

Policjanci podsumowali "majówkę" na drogach

Policjanci podsumowali "majówkę" na drogach

W czasie „majowego weekendu” na mazowieckich drogach doszło do dwóch wypadków śmiertelnych

Przez kilka dni na drogach naszego garnizonu zrobiło się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecydowało się wyjechać. Większy ruch panował na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego kraju, które często prowadziły przez nasze województwo.Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu, kierowców i pieszych. Policyjne kontrole, które były prowadzone na polskich drogach miały jeden, główny cel-aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierali się na „majówkę”, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo.

Działania były przeprowadzone na terenie garnizonu mazowieckiego od piątku rano (28 kwietnia) do późnych godzin niedzielnych (3 maja). W tym czasie na drogach garnizonu mazowieckiego doszło do 31 wypadków, w których ranne zostało 37 osób, niestety 2 osoby w tych zdarzeniach poniosły śmierć. W czasie „majowego weekendu” policjanci zatrzymali 68 kierujących, którzy nietrzeźwi kierowali pojazdami.

Do pierwszego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 1 maja ok. godziny 21:30 na południowej obwodnicy Radomia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mężczyzna, kierowca seata, potracił najprawdopodobniej leżącego na jezdni mężczyznę w wieku ok. 30 lat. Na skutek zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Przyczyny i okoliczności są badane przez radomskich policjantów.

Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce 3 maja w miejscowości Marianka w pow. żyrardowskim ok. godziny 16:00. 41-letni kierujący motocyklem honda na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącą z przeciwnego kierunku kią. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Dla porównania, podczas ubiegłorocznej „majówki”, trwającej krócej-4 dni, doszło do 24 wypadków drogowych, rannych, zostało 30 osób, a dwie poniosły śmierć na miejscu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 85 nietrzeźwym kierującym.

Nagminne łamanie obowiązujących przepisów przez kierujących, a w szczególności dotyczących ograniczeń prędkości są często przyczyną wielu tragedii.

autor/źródło: KWP Radom

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie