1900 odsłonInformacje16 kwietnia 2020, 20:14,

Od poniedziałku ponownie będziemy mogli wchodzić do parków i lasów


Podczas czwartkowej (16 kwietnia br.) konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili pierwszy etap zdejmowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa

Podczas czwartkowej (16 kwietnia br.) konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili pierwszy etap zdejmowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.Od 20 kwietnia br. zostanie przywrócony wstęp do lasów i parków oraz możliwość rekreacyjnego przemieszczania się w przestrzeni publicznej z zachowaniem dotychczasowych zasad dystansu, tj. odstępu 2 metrów od innych osób oraz zasłaniania ust oraz nosa. Place zabaw nadal pozostaną zamknięte.

Kolejny punkt znoszenia ograniczeń dotyczy działalności handlowej. Od poniedziałku w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych limit zostanie zwiększony do 4 klientów na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych limit ten wyniesie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych będzie dotyczył również kościołów oraz innych miejsc kultu religijnego.

Od 20 kwietnia wiek ograniczenia  przemieszczania się bez opieki dorosłego zostanie obniżony do 13. roku życia, dotychczas wynosił 18 lat.

Wdrażanie kolejnych części 4-etapowego planu zdejmowania restrykcji będzie uzależniony od ilości zachorowań w kolejnych tygodniach - tłumaczył szef resortu zdrowia.

"Będziemy musieli nauczyć się żyć z epidemią przez dłuższy czas. Nie ma takich danych, które mogłyby z całą pewnością powiedzieć, że epidemia wygaśnie za miesiąc, dwa, pięć miesięcy. Jedyna datą, która jest pewna, to pojawienie się szczepionki i leków. Kiedy to nastąpi, trudno powiedzieć, dlatego przez najbliższy, dłuższy czas musimy nauczyć się żyć z tymi podstawowymi zasadami funkcjonowania w czasach epidemii" - powiedział Szumowski.
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

one moore, 17 kwietnia 2020
zamienił stryjek osełkę na kijek , im wyższe stanowisko tym głubsze decyzje które trzeba póżniej prostować
Yyz, 17 kwietnia 2020
Park Piłsudskiego do czyszczenia i dezynfekcji cały w ptasich odchodach..
Idiota, 17 kwietnia 2020
@Gabi Zachorowalność będzie rosła, bo to rzecz normalna. Nie rośnie drastycznie zachorowalność dzień do dnia i liczba śmierci w takim samym ujęciu. Dodatkowo należy spojrzeć, że przez takie obostrzenia rosną niepokoje społeczne, a zasadności w nich nie ma bądź są zbyt wydumane. Trzeba otworzyć gospodarkę, bo niedługo zabraknie pieniędzy na materiały propagandowe dot. TVN oraz na papier i tusz na głosowanie korespondencyjne. Taka działania jak i władza. Ale najważniejsze to opuchnięte oczy i Antonov za 12mln zł. Istna propaganda, zero działania w kierunku poprawy czegokolwiek w tym smutnym kraju. P.S. Proszę popatrzeć na ilość wykonywanych testów (a raczej się patrzy w nich na objawy, bez objawów raczej nie badają) do ilości wykrytych przypadków. Czy to tak dużo zachorowań? Dzisiaj strach publicznie kichnąć czy kaszlnąć (jestem alergikiem).
Dodaj ogłoszenie