Popularny: ponad 10000 odsłonInformacje5 kwietnia, 17:10,

Zakaz wstępu na cmentarz w Gostyninie


Udostępnij 162
Zakaz dotyczy odwiedzin, natomiast pochówki będą się odbywały z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych

Osoby, które w ten weekend postanowiły wybrać się na cmentarz parafialny w Gostyninie, aby posprzątać mogiły swoich bliskich spotkała niemiła niespodzianka. W związku z panującą epidemią, od piątku 3 kwietnia br. cmentarz został zamknięty dla osób odwiedzających groby. Zakaz obowiązuje do soboty (11 kwietnia)."Informujemy, że zgodnie z §17.1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 3 kwietnia do 11 kwietnia 2020 r. Cmentarz św. Jakuba w Gostyninie zostaje zamknięty dla osób odwiedzających groby. 

Zakaz dotyczy odwiedzin, natomiast pochówki będą się odbywały z zachowaniem obowiązujących ograniczeń sanitarnych" - czytamy w komunikacie powieszonym na bramie nekropolii.

Zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

zakaz bezpodstawny, 10 kwietnia
Ktoś przekroczył uprawnienia. Jest informacja biskupa Libery z dn. 08.04.2020: "Komunikaty Kancelarii Kurii 4. W związku z zapytaniami dotyczącymi cmentarzy parafialnych, informujemy, że na chwilę obecną po konsultacji z przedstawicielami władz rządowych, lokalnych oraz sanitarnych, nie ma decyzji, co do ich zamknięcia. Prosimy jednak Księży Proboszczów o to, aby rzetelnie przypominali wiernym konieczność przestrzegania zasad higieny oraz stosowania się do zaleceń wydanych przez władze, a egzekwowanych przez służby mundurowe (np. zasada #zostanwdomu, unikanie zgromadzeń)." https://www.diecezjaplocka.pl/dla-ksiezy/okolnik/okolnik-142020/
pis, 10 kwietnia
KOMUNIKATY KANCELARII KURII PŁOCKIEJ OKÓLNIK NR 14 4. W związku z zapytaniami dotyczącymi cmentarzy parafialnych, informujemy, że na chwilę obecną po konsultacji z przedstawicielami władz rządowych, lokalnych oraz sanitarnych, nie ma decyzji, co do ich zamknięcia. Prosimy jednak Księży Proboszczów o to, aby rzetelnie przypominali wiernym konieczność przestrzegania zasad higieny oraz stosowania się do zaleceń wydanych przez władze, a egzekwowanych przez służby mundurowe (np. zasada zostań w domu, unikanie zgromadzeń). Kuria Diecezjalna Płocka Płock, dnia 8 kwietnia 2020 r. Nr 781/2020
zakaz, 8 kwietnia
Zakaz zakazem, a niektórzy i tak wchodzą, pomimo że przed cmentarzem stoi radiowóz. Ale jak trafi na osobę starszą, to pewnie panowie uraczą ją mandatem, bo łamie zakaz. Państwo w państwie. Kasta ponad prawem.
Dodaj ogłoszenie