Popularny: 1300 odsłonInformacje9 kwietnia 2020, 14:14,

Matury i egzaminy przesunięte. Jest decyzja rządu


Sprawdź aktualne obostrzenia

- Egzaminy odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie poinformujemy 3 tygodnie przed nimi - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.Minister Edukacji Narodowej dodał, że "na razie nie ma powodów do przyśpieszenia zakończenia roku szkolnego (...) Ale i tak będziemy rekomendować dyrektorom szkół, aby wystawiać świadectwa ukończenia klasy elektronicznie".

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzamy obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

"Przedłużamy obowiązujące obostrzenia. Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi, ponieważ - potwierdzają to eksperci zagraniczni i krajowi - że one działają dobrze" - powiedział szef rządu.

"Na ten moment o jeden tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin teatrów, wszystkich tego typu miejsc, ale także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług, o których mówiliśmy wczesnej" - oświadczył szef rządu. Jak dodał, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

"Do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowych, a także ruch kolejowy międzynarodowy i podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole graniczne oraz obowiązkową kwarantannę" - mówił podczas konferencji w KPRM szef rządu.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / Polska Agencja Prasowa/ UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie