1000 odsłonInformacje5 sierpnia 2023, 14:33,

Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy

Jechał za szybko. Stracił prawo jazdy
Źródło foto: archiwum redakcji

Mężczyzna pędził 102 km/h w  miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu gostynińskiego zwalczając niebezpieczne zachowania na drodze, prowadząc liczne kontrole prędkości na terenie powiatu gostynińskiego.



W czwartek (03.08) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego kierującego hondą.. Mężczyzna pędził 102 km/h w  miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h,. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 złotych. Oprócz tego zatrzymali kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.            

Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie