2700 odsłonInformacje26 lipca 2023, 13:59,

Poznajemy historię miasta podczas spaceru


Spacer po Gostyninie

We wtorek, 25 lipca (abr.), odbyła się kolejna fascynująca wycieczka z cyklu "Otwarte spacery po Gostyninie". Tym razem przewodnikiem była dr Elżbieta Szubska-Bieroń, która oprowadziła gości i miłośników Gostynina przez przemiany miasta na przestrzeni wieków.Podczas tej wyjątkowej wycieczki, uczestnicy mieli okazję odkryć bogate wielokulturowe dziedzictwo naszego miasta, przenosząc się w czasie od okresu świetności Gostynina do chwil jego upadków. Wędrówka przez epoki pozwoliła nam zgłębić historię rozwoju miasta, sięgając momentu jego lokacji w 1482 roku, aż po współczesność. Byliśmy świadkami transformacji Gostynina z małego wiejskiego ośrodka, przez osadę o charakterze rzemieślniczo-rolniczym, aż do obecnej postaci kilkutysięcznego miasta.

Przewodnik z pasją prezentował zachowane zabytki, ciekawie opowiadając o ich historii i związanych z nimi ważnych wydarzeniach. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak podróżnicy w czasie, zgłębiając tajemnice przeszłości, które te miejsca skrywają.

Celem tego spaceru po gostynińskich zabytkach było nie tylko przybliżenie historii Gostynina przez pryzmat jego architektury, ale także ukazanie codziennego życia jego mieszkańców, ich upodobań oraz zwyczajów. To była podróż nie tylko po budynkach, ale również po duchu naszego urokliwego miasta.

Jeśli i Ty jesteś zafascynowany historią i pięknem Gostynina, nie przegap kolejnych wycieczek, które już wkrótce odbędą się w ramach tego cyklu.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto; UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Julek, 27 lipca 2023
Gdyby nie obecność Burmistrza na pierwszym spacerze i zapowiedzi, że to "Burmistrz zaprasza", możnaby przyklasnąć inicjatywie. Tak, to spacery nabrały politycznego charakteru i odstraszają osoby niezależne.
obatel, 27 lipca 2023
CZYM TU SIĘ CHWALIĆ !!!!! Pamiętam jak 63 lata temu wyglądały miasta Sierpc i Płońsk A JAK WYGLĄDAŁ GOSTYNIN ----ELGO 3.400 LUDZI ,BETONIARNIA , POM i wiele mniejszych zakładów . ZOBACZCIE CO ZOSTAŁO Z GOSTYNINA A CZYM CHWALĄ SIE SIERPC lub PŁOŃSK !!!!! BEZ KOMENTARZA !!!!!!!!!!!
Dodaj ogłoszenie