Informacje2 sierpnia 2023, 15:32,

Podsumowanie policyjnych działań NURD

Podsumowanie policyjnych działań NURD
Źródło foto: archiwum redakcji

Wczoraj gostynińscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w relacjach pieszy-kierujący

„NURD” to działania prewencyjno – kontrolne prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj gostynińscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w relacjach pieszy-kierujący.Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na zachowanie właściwych relacji pomiędzy  pieszy – kierujący. Podczas prowadzonych działań niestety nie brakowało zarówno kierujących jak i pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Podczas działań mundurowi  ujawnili wykroczenia rażąco niebezpieczne popełniane przez kierujących w rejonie przejścia dla pieszych a mianowicie wyprzedzaniu w rejonie przejścia lub bezpośrednio przed nim.

Każde zachowanie niezgodne z przepisami względem pieszego stanowi ogromne zagrożeni dla jego życia i zdrowia. W trakcie kontroli policjanci dokonywali pomiaru prędkości pojazdów w rejonie przejścia oraz dyscyplinowali pieszych, którzy nie korzystali z wyznaczonego znakami przejścia dla pieszych.

Apelujemy o wzajemny szacunek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to, czy poruszamy się pieszo, rowerem, czy też samochodem.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie