700 odsłonInformacje12 czerwca, 09:05,

Chór miejski Arce Cantores po raz drugi na XI warsztatach chóralnych w RzgowieW minioną sobotę 8 czerwca br. na zaproszenie Rzgowskiego Chóru „Camerata”, miejski chór Arce Cantores miał zaszczyt reprezentować nasze miasto podczas XI warsztatów chóralnych w Rzgowie.Impreza ta należy już w tym mieście do tradycji nawiązującej do muzykowania i śpiewania w grodzie nad Nerem. W tegorocznych warsztatach i koncercie finałowym udział wzięły 4 chóry: „Speranza” z Kutna , chór „Camerata”, Chór miejski „Arce Cantores” z Gostynina i po raz pierwszy chór gminny „Vox Cordis” z Gminy Gostynin.

Gospodarze spotkania członkowie „Cameraty” z Panią Izabelą Kijanką dyrygentką na czele, przed wspólnym koncertem zaproponowali dla wszystkich chórów biorących udział w wydarzeniu warsztaty. Sobotnie przedpołudnie przez kilka godzin ćwiczyliśmy dykcję, emisje głosów, techniki wokalne, a później pod okiem dyrygentów poszczególne głosy przygotowywały na koncert finałowy, aż trzy wspólne utwory warsztatowe. Dyrygent naszego chóru Michał Pilichowicz prowadził warsztaty dla altów.

Podczas popołudniowego koncertu chór miejski Arce Cantores pod batutą Michała Pilichowicza i przy akompaniamencie Dominika Dymowskiego zaśpiewał trzy utwory:

Cichosza- sł. M. Zabłocki, muz. G. Turnau

Daj nia mamko dajnia – pieśń ukraińska

Uwierz Polsko- sł. I muz. M. Brewczak

Owocem wspólnych ćwiczeń, treningów i wcześniejszej pracy chórów, był wspólny koncert prawie 90 chórzystów wykonało trzy utworów:

1. Starokaukaska, starogruzińska pieśn tradycyjna „Hejamoli” – dyrygent Michał Pilichowicz , akompaniator Dominik Dymowski

2. Muz. G. Verdi – Chór Pielgrzymów z opery „Nabucco” – Wnijdę Panie – dyrygent Cezary Górczyński , akompaniator Michał Pilichowicz

3. Muz. R. Juventino, sł. A. Bianusz , opr. M. Piotrowski – O tak w Polskę iść - dyrygent Izabela Kijanka, akompaniator Cezary Górczyński.

To było trudne wyzwanie i wysoko podniesiona poprzeczka dla chórów, ale dzięki dwumiesięcznej pracy jaką włożyliśmy w przygotowania daliśmy radę. Brawurowe wykonanie legendarnego hitu chóralistyki operowej utworu G. Verdiego z opery „Nabucco” wywołała burze oklasków, dlatego też nie obyło się bez bisu.

Koncert, który był niezwykłym wydarzeniem w regionie wysłuchała licznie zgromadzona publiczność, a na koniec pochwały i podziękowania dla wszystkich chórzystów i dyrygentów, akompaniatorów, złożyła Zastępca Burmistrza Rzgowa Pani Monika Pawlik wraz z radną Edytą Waprzko.

W imieniu Burmistrza miasta Gostynina Pani Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej za zaproszenie na to wydarzenie, za możliwość uczestniczenia i dzielenia się muzycznymi doświadczeniami - życząc dalszych sukcesów muzycznych i tak udanych koncertów podziękowali: Radna Miejska Katarzyna Bryłka (również chórzystka: głos sopran) oraz Michał Pilichowicz dyrygent chóru miejskiego Arce Cantores wręczając na ręce Pani Burmistrz Rzgowa i inicjatorki Pani Izabeli Kijanki drobne upominki.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Arce Cantores / foto: Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie, Rzgowski Chór "Camerata"

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie