Popularny: 2200 odsłonInformacje29 sierpnia 2018, 10:47,

Zbigniew Chorążek: odp. na pismo Stowarzyszenia Miłośników Zalewu

Zbigniew Chorążek: odp. na pismo Stowarzyszenia Miłośników Zalewu [FELIETON]

Jest możliwe wsparcie w tej sprawie

Witam, ponieważ zostałem wywołany do tematu Zalewu Piechota (jako Radny z tego okręgu) przekazuje kilka istotnych informacji do powyższego tematu:1. Zalew Piechota jest własnością Gminy Gostynin i jest dzierżawiony w obecnej chwili przez Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota. Wszelkie sprawy związane z tym terenem należy w pierwszej kolejności zgłaszać do Dzierżawcy który ma zapisane w umowie obowiązki (m.in. ustawienia koszy na śmieci i bieżącego utrzymywania czystości w obrębie całej nieruchomości oraz ponoszenia kosztów z tym związanych) lub bezpośrednio do właściciela (Gmina Gostynin). W świetle prawa Miasto Gostynin nie może dokonywać inwestycji na terenie nie należącym do Miasta.

2. Nie raz pokazywaliśmy (IDG) że każdą sprawę, która jest ważna dla mieszkańców, podejmujemy oficjalnie na komisjach i szukamy rozwiązania. Tak było w przypadku drogi dojazdowej do Zalewu Piechota (ul. Zakładowa). Właścicielem drogi jest Starostwo Powiatowe, które nie zamierzało dokonywać żadnych inwestycji na tym terenie. Dopiero wytrwałe dążenie do zakończenia tej sprawy (po 3 latach i pomimo zabezpieczania co roku finansów w budżecie Miasta) doprowadziło do realizacji inwestycji. Teraz mamy ładną drogę i równy chodnik od ul. Kutnowskiej do parkingu przy Zalewie Piechota. Jednak musiały nastąpić oficjalne porozumienia pomiędzy Miastem a Starostwem, a maszyna urzędnicza musiała tą inwestycję dokładnie przemielić.

Reasumując: jest możliwe wsparcie w tej sprawie, ale wymaga podjęcia całej procedury urzędniczej (porozumień, umów, zabezpieczenia środków w budżecie, uruchomienia procedury przetargowej na dostawę ławek i kosz. itp).

Proszę pamiętać, że są to pieniądze publiczne których wydawanie jest pod ścisłą kontrolą.

Oczywiście zgłoszę wniosek dotyczący ławek i koszy na śmieci na terenie Zalewu Piechota na najbliższej komisji budżetowej. Poproszę o zbadanie sprawy pod kątem formalnym przez dział prawny Urzędu Miasta. Mam też świadomość, że może to niektórych nie satysfakcjonować, ale doświadczenie pokazuje, że tylko w taki sposób możemy coś zdziałać. Pozdrawiam

Zbigniew Chorążek

autor/źródło: Zbigniew Chorążek

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

loo, 29 sierpnia 2018
Panie Zbigniewie szanowny. Czy Pan był nad zalewem? Chce się pan zajmować załatwianiem koszy i ławek? Przecież i kosze i ławki są nad zalewem. Może nie piękne i wygodne ale są. Gdyby sama Gmina miała się tym zajmować to nie było by tam nic.
Dodaj ogłoszenie