Popularny: 2100 odsłonInformacje29 czerwca 2018, 15:49,

Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium. Starosta zachował swoją pensję


Radni decydowali nad wysokością wynagrodzenia Starosty

Podczas wczorajszej (28 czerwca br.) XLIV sesji Rady Powiatu radni głosowali nad przyznaniem absolutorium Zarządowi Powiatu.Pomimo tego, że Zarząd otrzymał absolutorium, to głosowanie nie było nie było jednomyślne. Za jego przyznaniem opowiedziało się 11 radnych, a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

W trakcie obrad radni decydowali również o wynagrodzeniu starosty Tomasza Matuszewskiego. Podjęcie tej uchwały było podyktowane Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które zakłada jego obniżenie o 20%.

Przedłożona uchwała co prawda zakładała obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, jednak zawierała również zapis o podniesieniu dodatku funkcyjnego. Ostatecznie w myśl uchwały Starosta zarabiający do tej pory 10 720 zł od lipca będzie zarabiał jedynie 540 złotych mniej, a więc niemal tyle co przed wprowadzeniem Rozporządzenia.

Za przyjęciem uchwały głosowali radni PSL, 4 radnych się wstrzymało, 1 radna zagłosowała przeciw, 1 radny zrezygnował z udziału w głosowaniu.
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Ciotka 2018, 9 listopada 2018
Uważam, że funkcja radnego powinna być społeczna z minimalnym wynagrodzeniem, takie jakie mają sołtysi .Wtedy radni by pracowali i sumiennie wypełniali obietnice wyborcze, powiat to dobra pensja, lepsze życie, bo kto pamięta o obietnicach wyborczych.A 213 uchwal co to jest na 4lata pracy. A teraz 5lat,siedzenia i wypłata co miesiąc..... Czy się siedzi czy się leży wypłata się należy. A drogi powiatowe katastrofa, lata na kącie, lata pogania. Ciekawa jestem czy te drogi gruntowe powiatowe na wsiach będą zrobione po 5latach.....ha ha zobaczymy Idg krzyczał zobaczymy..... Podanie o drogę z pewnością napiszemy i odpowiedź też.......
tomek, 29 czerwca 2018
vice i radni powinni być spolecznikami a nie za nic nie robienie takie pensje
Dodaj ogłoszenie