Popularny: 2400 odsłonInformacje12 lipca 2018, 20:55,

Zamiast obniżki jaką chciał Prezes Jarosław Kaczyński.. będzie podwyżka pensji burmistrza

Zamiast obniżki jaką chciał Prezes Jarosław Kaczyński.. będzie podwyżka pensji burmistrza

Obniżki wynagrodzeń okazały się martwym przepisem

Mimo zaleceń obniżenia o 20 procent pensji samorządowcom przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość i jej Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, zupełnie odwrotnie stanie się w Gostyninie. Burmistrz Paweł Kalinowski będzie zarabiał o 190 złotych miesięcznie więcej.18 maja 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego pensje władz samorządowych zostaną obcięte o 20 proc. Niższe wynagrodzenia w gminach, powiatach i województwach będą wypłacane od lipca.

Pomysł partii pod przewodnictwem Jarosława Kaczyńskiego był pokłosiem ujawnionej przez posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Brejzy afery z nagrodami dla ministrów rządu Beaty Szydło.

Jak się okazuje, ustawa która od 1 lipca ma zmienić pensje burmistrza Gostynina na niższą spowodowała konieczność... podwyżki, a więc i też większych wydatków z budżetu Gminy Miasta Gostynina.

Przedłożona uchwała co prawda zakładała obniżenie wynagrodzenia zasadniczego o 200 złotych, jednak zawierała również zapis o podniesieniu dodatku funkcyjnego. Ostatecznie w myśl uchwały burmistrz zarabiający do tej pory 7 310 zł brutto miesięcznie, od lipca otrzyma wynagrodzenie 7 500 zł brutto, czyli więcej o 190 zł niż przed wprowadzeniem rozporządzenia.

W czwartek, 12 lipca uchwała została poddana pod głosowanie przez Radę Miasta. Radni obecni na posiedzeniu jednogłośnie wyrazili zgodę.

Warto podkreślić, że takiej jednomyślności nie było przy głosowaniu za obniżką pensji dla Starosty Tomasza Matuszewskiego przez Radę Powiatu Gostynińskiego. Wówczas 28 czerwca 2018 r. dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu a jeden – Wiesław Wojtalewicz – nie wziął udziału w głosowaniu, zarzucając, że tak niskie obniżenie pensji jest łamaniem prawa i kpiną ze społeczeństwa.

Jak ocenić głosowanie wspomnianych radnych PiS z Rady Powiatu wobec jednomyślności w Radzie Miasta w sprawie podwyżki pensji dla burmistrza Gostynina? To zostawiamy Państwu pod rozwagę.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

wróciłem, 14 lipca 2018
Popieram obie rady. Głupie przepisy trzeba "inteligentnie" realizować. Dość populizmu pisiaków. A jeśli chcą oddawać pieniądze, to nie na kościół. tylko do skarbu państwa. Dobry przykład może dać sam Kaczyński, żyjący od lat na koszt podatnika.
190 zł brutto, 13 lipca 2018
rzeczywiście, teraz to się burmistrz obłowi
Mieszkaniec Gostynina, 13 lipca 2018
Wesoło w tym urzędzie.Nic Pan dobrego dla miasta nie zrobił.
Dodaj ogłoszenie