Popularny: 1600 odsłonInformacje13 września 2019, 13:52,

Wybory parlamentarne 2019. PKW wylosowała listy wyborcze

Wybory parlamentarne 2019. PKW wylosowała listy wyborcze

W okręgu płockim jedną z kandydatek do sejmu jest pochodząca z Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska

W dniu dzisiejszym (13 września br.) na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej odbyło się losowanie numerów list wyborczych komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w więcej niż w jednym okręgu wyborczym.W losowaniu wzięło udział 9 komitetów. Najpierw losowane były numery dla pięciu komitetów, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych. Pierwsze miejsce przypadło PSL-Koalicji Polskiej, listę numer dwa będzie mieć PiS, trzecia jest Lewica, czwarta Konfederacja, piąta - Koalicja Obywatelska.

W okręgu płockim jedną z kandydatek do sejmu jest  pochodząca z Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska. Liderka stowarzyszenia Inicjatywa dla Gostynina startujące z piątego miejsca list Koalicji Obywatelskiej.

W tegorocznych wyborach do Sejmu w całym kraju będzie obowiązywała jednostronicowa karta do głosowania - na karcie będą umieszczone zarejestrowane w danym okręgu wyborczym listy kandydatów na posłów; uchwałę w tej sprawie podjęła w poniedziałek PKW - informuje polsatnews.pl.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie