Popularny: 1500 odsłonInformacje12 grudnia 2017, 11:02,

Wkrótce ulica Nowa będzie jak NowaBudowa i przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia ulicznego czy przebudowa niezbędnej infrastruktury to tylko niektóre działania jakie zostaną podjęte w związku z remontem ulicy Nowej.O modernizację ulicy Nowej od początku tej kadencji zabiegali radni Inicjatywy dla Gostynia w szczególności radny z tego okręgu Krzysztof Markus. Wielokrotnie zwracał on uwagę na stan drogi, na jej szerokość, brak chodnika, ubytki, brak odwodnienia i czy oświetlenia.

"W związku z tym, że jest to droga, z której korzystają mieszkańcy z ul. Nowej i ul. Czapskiego a jest to przecież kilkaset osób, IdG postawiło sobie za priorytet aby ta droga została zmodernizowana" - powiedziała Przewodnicząca IdG Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych radni zabezpieczyli środki finansowe na opracowanie projektu budowlanego.

"W budżecie na 2018 na pewno znajdą się pieniądze na przebudowę ulicy Nowej. Jest to dla nas ważne zadanie. Koszt zadania został oszacowany na kwotę ponad 800 tysięcy złotych"- powiedział Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Markus.

„Urzędnicy miejscy złożyli wniosek o dofinansowanie modernizacji tej drogi do "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019" na rok 2018. Z informacji zamieszczonych na stronie Urzędu Wojewódzkiego wynika, że miasto może otrzymać dofinansowanie na to zadanie, wiec z budżetu miasta wypłynie na ten cel około 440 tysięcy złotych”- dodał Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki.

Do 20 grudnia 2017 roku ostateczna lista rankingowa zostanie zatwierdzona przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Z rozmów z radnymi wynika, że już od pierwszych dni stycznia będą robić wszystko aby organ wykonawczy jak najszybciej podjął działania zmierzające do przebudowy ul. Nowej.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

mieszkanka, 13 grudnia 2017
Cikawa jestem kiedy zacznie sie obiecywany remont na ulicy 3 Maja 43a juz to mialo byc zrobjone a jakosc nie widac rezultatu aby bylo co kolwiek robione .Ciemno jak sie idzie po zmroku chodniki az sie plakac chce ale po co jak bede wybory sie zblizac znow bede nam obiecywac pomoc.Tak jest zawsze wszyscy niby mam pomoga a co do czego to nic nie jest robione masakra.
Dodaj ogłoszenie