Popularny: 2500 odsłonInformacje21 marca 2021, 11:32,

Wielkanoc. Pokarmy będą święcone na świeżym powietrzu?

Wielkanoc. Pokarmy będą święcone na świeżym powietrzu?

Rząd nie planuje zamykania kościołów na święta

Zamknięcie kościołów nie jest obecnie przewidywane; natomiast może zostać wydane zalecenie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę na wolnym powietrzu - przekazał w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.Kraska podkreślał w Polsat News, że w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych powinniśmy, podobnie jak przed rokiem, ograniczyć kontakty rodzinne. "Początek kwietnia także powinniśmy spędzić w reżimie sanitarnym" - podkreślił.

Zapytany o zamknięcie kościołów, Kraska przekazał, że rząd obecnie takiego rozwiązania nie przewiduje. "Restrykcje, które są przewidziane, także dla wiernych, którzy chodzą do kościoła, myślę, że są wystarczające" - ocenił.

Zapytany o ewentualne wydanie zalecenia, by święcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywało się na wolnym powietrzu, Kraska odparł, że takie zalecenie może być wydane. "Ubiegły rok pokazał, że w wielu kościołach tak to się odbywało, to techniczna kwestia do ustalenia" - dodał.

Zgodnie z rozporządzeniem w kościołach może przebywać jedna osoba na 15 m kw.

autor/źródło: PAP / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

toja, 22 marca 2021
do pana uprzejmie donosze do kosciola przychodza wierni sie modlic a ksieza sa o odprawiania MSZY SWIETEJa nie liczenia ludzi
tomek, 22 marca 2021
dobrze ze choc na dworze
Crazy, 22 marca 2021
Dlaczego księża nie przestrzegają restrykcji w kosciele na polnej w niedziele na mszy o 7 były pełne ławki ludzi w kościele jest monitoring co na to sanepid
Dodaj ogłoszenie