Popularny: 3300 odsłonInformacje11 maja 2017, 10:42,

"W krainie pieniądza..."?4 maja 2017 roku, tuż po długim majowym weekendzie, grupa uczniów Gimnazjum nr 2 wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Uczestników nie przestraszyły ciemne chmury i deszcz, bowiem wszyscy w komplecie stawili się pod szkołą.Pierwszym punktem wycieczki były trampoliny w hangarze 646.Na ponad 2700 m przestrzeni zorganizowano całą masę atrakcji łączących rekreację ze sportem. Uczniowie mieli do wykorzystania ponad 60 trampolin różnego rodzaju, basen z gąbkami, poduchę powietrzną do bezpiecznej nauki akrobacji, rampę do skoków na deskorolce, czy kosze do koszykówki. Nad bezpieczeństwem czuwali trenerzy, którzy zanim jeszcze rozpoczęła się właściwa zabawa na trampolinach, przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę.

Po wyczerpującym pierwszym punkcie wycieczki, odrobinę odpoczynku uczniowie zaznali zwiedzając ogród Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.Jest on jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach. Wszystkie ogrody połączone są  kładkami, ścieżkami, mostkami i pergolami. Z mostków i tarasów można obserwować panoramę Warszawy. Mimo iż rośliny nie były jeszcze w pełni rozwinięte, miejsce robiło niesamowite wrażenie.

Następnym punktem wycieczki było Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka w Narodowym Banku Polskim. Podczas wędrówki ścieżką "Bank i pieniądz" młodzież została zapoznana z historią bankowości i zasadami działania różnych typów banków.Uczniowie mogli poznać tajniki produkcji pieniędzy, sposoby ich zabezpieczania przed fałszerstwem. Każdy z uczestników odwiedził Laboratorium autentyczności, w którym prowadząca dokładnie wyjaśniła jak zabezpieczone są banknoty, które z zabezpieczeń widać gołym okiem, a które są ukryte.Można było się też dowiedzieć co robić, jeżeli obawiamy się, że posiadany banknot może być fałszywy. Wizyta w Centrum Pieniądza zakończyła się w Skarbcu, w którym każdy miał jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć, a nawet dotknąć prawdziwą sztabkę złota.

O sukcesie wycieczki świadczył  doskonały humor powracających i pochlebne komentarze.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Gimnazjum nr 2

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie