600 odsłonInformacje25 lutego 2021, 21:36,

W 2021 roku opłata za sprzedaż alkoholu częściowo zniesiona

W 2021 roku opłata za sprzedaż alkoholu częściowo zniesiona

Dzięki nowym regulacjom, w 2021 roku przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty drugiej i trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Ci, którzy dokonali wpłaty za cały rok z góry dostaną zwrot nadpłaty

Kilka tygodni temu w mediach społecznościowych, w grupie Plan dla Gostynina dostępna była ankieta przygotowana przez członków Inicjatywy dla Gostynina, w której zadano m.in. pytanie: „czy Rada Miejska w Gostyninie powinna podjąć uchwałę dotyczącą zwolnienia gostynińskich przedsiębiorców z raty za zezwolenie za sprzedaż alkoholu? 44 osoby opowiedziały się za podjęciem takich działań.W tym czasie Inicjatywa dla Gostynina kontynuowała akcję #wspieramylokalnybiznes i apelowała w mediach społecznościowych do władz miasta o przygotowanie i podjęcie uchwał wspierających przedsiębiorców w zakresie: zwolnienia gastronomii z I raty 2021 za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych i przedłużenia terminów płatności rat podatku.

„Częściowe zamknięcie gospodarki wskutek pandemii uderza lokalnych przedsiębiorców, w Gostyninie, także z branży gastronomicznej. Utrzymanie miejsc pracy w obecnej sytuacji powinno być priorytetem dla władz lokalnych, które powinny wyjść do przedsiębiorców z propozycjami wsparcia” - argumentowali inicjatorzy akcji - Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Roman Augustyniak z IdG.

Podczas czwartkowych obrad sesji Rady Miejskiej radni podjęli dalej idącą uchwałę w sprawie zwolnienia i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należnej w 2021 r.

"W ubiegłym roku część obiektów gastronomicznych została zamknięta, lub obiekty te zostały zmuszone do sprzedaży swoich usług wyłącznie "na dowóz". Z związku z powyższym ponieśli oni ogromne straty. Nie mogli wówczas sprzedawać napojów alkoholowych, bo zazwyczaj nikt nie kupował ich z możliwością dowozu" - tłumaczyła Magdalena Świderska naczelnik Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia.

Dzięki nowym regulacjom, w 2021 roku przedsiębiorcy będą zwolnieni z opłaty drugiej i trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Ci, którzy dokonali wpłaty za cały rok z góry dostaną zwrot nadpłaty.

Jak dodała Naczelnik - z takiej pomocy na terenie miasta będzie mogło skorzystać 12 przedsiębiorców.

 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie