1900 odsłonInformacje25 lutego 2021, 14:34,

Zmiany w organizacji MOSiR-u, likwidacja MOSWiZ

Zmiany w organizacji MOSiR-u, likwidacja MOSWiZ

Zmiany pozwolą na efektywniejsze wydatkowanie środków budżetowych i zarządzanie obiektami sportowymi

W czwartek, 25 lutego 2021 r. Rada Miasta Gostynina podjęła uchwałę w sprawie likwidacji zakładu budżetowego – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie, jednostki budżetowej – Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie i powołania jednej jednostki, która zarządzać będzie obiektami sportowymi w Gostyninie.Zakład budżetowy MOSiR i jednostkę budżetową MOSWiZ zastępuje od 1 marca 2021 r. jedna jednostka budżetowa pod nazwą „Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie”.

- Od kilku lat a szczególnie w 2020 roku uzyskiwane dochody nie pokrywały wydatków. W związku z tym powstała propozycja powołania nowej jednostki budżetowej, z połączenia zakładu budżetowego i jednostki budżetowej – powiedział dyrektor MOSiR Wiesław Adamski.

Zmiany mają charakter porządkowy i wpisane zostały także jako zapisy w statucie.

Nic nie zmieni się w dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców, nowa jednostka budżetowa MOSiR w Gostyninie przejmuje obiekty, zobowiązania i pracowników MOSWiZ.

Zmiany pozwolą na efektywniejsze wydatkowanie środków budżetowych i zarządzanie obiektami sportowymi (stadion, pływalnia, hala sportowa, boiska ORLIK, korty tenisowe).

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Krzyś miś komedia, 26 lutego 2021
Komedia...rzeczywiście dużo się dzieje na obiektach...moc atrakcji...
J3j, 26 lutego 2021
16 godzin dziennie? Hahaha
Ktoś, 26 lutego 2021
Dwie wypłaty czyli 16 dziennie się pracowało. Jak pączuś w maśle było.
Dodaj ogłoszenie