2800 odsłonInformacje31 grudnia 2019, 07:12,

Ulica Krasickiego ma nową nazwę. Zmiana jest kosmetyczna

Ulica Krasickiego ma nową nazwę. Zmiana jest kosmetyczna

Dotychczasowa nazwa obowiązywała od 1960 roku

Podczas poniedziałkowych (30 grudnia br.) obrad Rady Miejskiej została podjęta uchwała o nadaniu nazwy ulicy w mieście Gostynin. Chodzi o dotychczasową ulicę Krasickiego, która od dzisiaj będzie nosić imię Ignacego Krasickiego.Pomimo tego, że od wielu lat w urzędach statystycznych oraz na tabliczkach figuruje jako ulica Ignacego Krasickiego, to formalnie obowiązującą nazwą była ulica Krasickiego nadana 26 września 1960 roku.

Zasadność podjęcia uchwały argumentowała Izabela vel Chmielecka Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

rodowityG, 3 stycznia 2020
UM sam sobie strzela w stopy, bo przez tyle lat fałszował dokumenty jakimi są dowody osobiste. Teraz musicie spowodowali zmianę nazwy tej ulicy na mapach google z właściwego patrona Jana Krasickiego na Ignacego. Z historii "nul". Choć Ignacy też miał przeszłość, która dla obecnych była by nie do zaakceptowania. Zwłaszcza jego ojciec. Uczmy się historii, bo ona kołem się toczy. Ciekawe kiedy wszystko ponownie się obróci.
lunacc, 2 stycznia 2020
I to jest właśnie przeprowadzone w majestacie prawa zakłamywanie historii tego kraju.
Chyży ruj, 2 stycznia 2020
I tu się portal mija z prawdą jak to zwykle bywa w pisowskim kraju. Ulica Krasickiego owszem była ale JANKA Krasickiego, który jako postać "be" i niewygodna dla pisowskiego pomiotu został przemianowany na Ignacego, pisarza, którego nikt już dzisiaj nie czyta.
Dodaj ogłoszenie