2900 odsłonInformacje8 czerwca 2020, 07:28,

Trzech proboszczów w naszej diecezji przebywa na kwarantannie

Trzech proboszczów w naszej diecezji przebywa na kwarantannie

Nie jest to jedyny przypadek konieczności kwarantanny na terenie diecezji płockiej, ale mogło po raz pierwszy dojść do zarażenia się w kościele, w czasie uczestniczenia w kulcie religijnym

Trzech proboszczów w diecezji płockiej poddało się kwarantannie, w związku z możliwością zarażenia się koronawirusem. Źródłem zarażenia mógł być ojciec redemptorysta z Braniewa, który przewodniczył odpustowi w parafii pw. św. Leonarda w Łopacinie, w dekanacie ciechanowskim wschodnim.Zakonnik redemptorysta, który przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii św. Leonarda w Łopacinie (gmina Sońsk), uzyskał dodatni wynik badania SARS-CoV-2. Aktualnie znajduje się pod nadzorem Sanepidu w Braniewie. Sanepid w Ciechanowie ustala obecnie wiernych, którzy mieli kontakt z tym duchownym. W tym gronie byli m.in. proboszczowie sąsiednich parafii Gąsocin i Sońsk.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ciechanowie zwrócił się do osób, które w dniach 30-31 maja uczestniczyły odpuście w parafii Łopacin i mieli bliski kontakt z redemptorystą (odległość do 2 metrów, np. spowiedź, przyjęcie Eucharystii) o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie, pod numerami telefonów: 23/672-33-13, 506-126-118, 608-361-172. Osoby takie powinny poddać się kwarantannie.

Nie jest to jedyny przypadek konieczności kwarantanny na terenie diecezji płockiej, ale mogło po raz pierwszy dojść do zarażenia się w kościele, w czasie uczestniczenia w kulcie religijnym.

autor/źródło: Diecezja Płocka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Nomi 2, 8 czerwca 2020
To jest dobre pytanie, zwłaszcza że Księża wracają z innych miast z dnia wolnego, skąd również mogą przywieść koronawirisa.Dlatego taka walka z epidemia ma sensu w każdym momencie możemy go dostać.
noma, 8 czerwca 2020
W związku z niebezpieczeństwem zarażenia się wirusem w kościele pytam dlaczego księża z Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie przestrzegają wiernych żeby nosić maseczki ,a sami podają Komunie Świętą z własnej ręki bez maseczki i odległości prawidłowej od uczestnika mszy .
Dodaj ogłoszenie