1700 odsłonInformacje31 marca 2022, 15:10,

"Ta budowa to już się ociera o groteskę". Radny Stanisław Lewandowski o modernizacji ul. Krasickiego

"Ta budowa to już się ociera o groteskę". Radny Stanisław Lewandowski o modernizacji ul. Krasickiego

W tym lub przyszłym tygodniu zostanie ustalona data odbioru końcowego inwestycji

Już o ponad 3 miesiące przedłużają się roboty budowlane związane z remontem ulicy Krasickiego wykonywane przez firmę Global Systems z Gostynina. Planowany termin ukończenia prac upłynął 14 grudnia 2021 roku. Całkowity koszt zadania to 326.500,88 zł brutto."Wykonawca przekroczył juz dawno termin wykonania inwestycji" - stwierdził na środowej sesji burmistrz Paweł Kalinowski.

Do tematu odniósł się radny Stanisław Lewandowski. "Ta budowa w moim przekonaniu, to już się ociera o groteskę. Inwestycja, która powinna trwać dwa, dwa, dwa i pół miesiąca ciągnie się kolejny miesiąc" - stwierdził. 

Radny dopytywał również, czy z tego tytułu gmina przewiduje nałożenia kar na wykonawcę. "Na pewno kroki prawne zostaną podjęte. Z tym że Państwo zapewne bardzo dobrze o tym też wiecie, że mamy czas pandemii gdzie niektóre rozwiązania, które nam się wydają dzisiaj oczywiste, nie są tak oczywiste żeby można bylo nakładać kary na firmy" - odpowiedział Burmistrz.

Włodarz poinformował również , że w tym lub przyszłym tygodniu zostanie ustalona data odbioru końcowego inwestycji. 
 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkanka ul. Krasickiego, 2 kwietnia 2022
Rozmawiałam kilka dni temu z prezesem tej firmy, normalny uśmiechnięty młody człowiek, widać ze dużo na głowie ale znalazł czas dla każdego z tej ulicy kto chciał porozmawiać. Powiedział tylko ze to zadanie to dla niego porażka i woli zostawić to bez komentarza, jedni kazali mu zrobić próg zwalniający a inni wychodzą na ulice i go wyzywają, przy czym sama byłam. Czego by nie zrobili na tej ulicy to sąsiad sąsiadowi wilkiem. Od siebie tylko dodam ze wole chyba nie mieć mercedesów i nie czytać tych komentarzy… Ja jestem z tych zadowolonych, dziękuje i Burmistrzowi i Panu Balcerzakowi. Mamy wodę, kanalizacje, nowy piękny chodnik i asfalt ???? tak trzymać Panowie. Pytania radnego śmiech na sali…
Ulica Krasickiego, 2 kwietnia 2022
Potwierdzam słowa urzędnika bo przecież w grudniu fragment asfaltu był wylany.
Nieznajomy, 1 kwietnia 2022
To niech teraz sie wypowie ten czlowiek z miasta ktory nie pozwolil na dokonczenie prac w takich warunkach a nie glupoty wypisuja i wygaduja
Dodaj ogłoszenie