7400 odsłonInformacje31 marca 2022, 09:49,

W Gostyninie powstaną dwa nowe ronda. Na których skrzyżowaniach?

W Gostyninie powstaną dwa nowe ronda. Na których skrzyżowaniach?

Na skrzyżowaniu z małą obwodnicą powstanie rondo turbinowe

Niedługo w Gostyninie rozpocznie się realizacja dwóch dużych inwestycji drogowych. Chodzi o budowę rond na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II z małą obwodnicą i aleją Popiełuszki oraz skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Płockiej i Bierzewickiej. Zadania będą realizowane przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich."Na drogach wojewódzkich są prowadzone prace przygotowawcze w celu budowy dwóch rond. Jedno rondo będzie rozjeździe Bierzewicka-Płocka, jest w planach MZDW. 

Natomiast drugie rondo to będzie likwidacja skrzyżowania świetlnego na ulicy Jana Pawła II. Tam będzie rondo dwupasmowe turbinowe, gdzie będą dwa pasy ruchu. Takie widziałem projekty organizacji ruchu na tą inwestycję" - powiedział na wczorajszej sesji Rady Miejskiej Waldemar Banasiak Naczelnik Wydziału do Spraw Dróg.

Waldemar Banasiak Naczelnik Wydziału do Spraw Dróg
autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Brawo, 3 kwietnia 2022
Robicie inwestycje za miliony, gdzie od strony zamku nie ma problemu zeby zrobić rondo a od strony Jana Pawła dajecie światła, choć wiadomo, że to strzał w kolano. Nagle się budzicie po latach że jednak rondo to dobry pomysł od strony Jana Pawła. Kto ponosi konsekwencje tych decyzji. To jawna niegospodarność środków publicznych. Zbudujmy obwodnicę za najwyższą stawkę w kraju a później zróbmy rondo, które ta stawkę podbije. Pomijam fakt, że miasto będzie zablokowane na pół roku.
Sirko, 1 kwietnia 2022
Szkoda że to prima aprilis ????
Sprawiedliwy, 31 marca 2022
Zgadzam się z internautą " Pozdrawiam". Jestem mieszkańcem Legardy i nie ma dnia aby nie doszło do incydentu na tym skrzyżowaniu. Tiry zatrzymują się na środku skrzyżowania albo przejeżdżają trąbiąc , bo nie mają szans się zatrzymać. Odpowiednie Urzędy powinny coś z tym zrobić aby uniknąć kolejnej tragedi.
Dodaj ogłoszenie