4600 odsłonInformacje28 lutego 2019, 15:23,

Stało się. Za śmieci zapłacimy dużo więcej


Za podwyżkami byli wszyscy obecni radni PiS, przeciw radni IdG Katarzyna Bryłka i Stanisław Wróblewski oraz radny PSL Arkadiusz Szulczewski. Wstrzymał się Czesław Jaśkiewicz

W czwartek, 28 lutego 2019 r. radni Rady Miasta Gostynina podjęli uchwałę w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty. Czeka nas drastyczny wzrost kosztów opłat za odbiór śmieci.Za wprowadzeniem podwyżek byli wszyscy obecni radni Prawa i Sprawiedliwości, przeciw byli radni Inicjatywy dla Gostynina Katarzyna Bryłka i Stanisław Wróblewski oraz radny PSL Arkadiusz Szulczewski. Wstrzymał się Czesław Jaśkiewicz.

Z 7 zł do 11 zł za śmieci segregowane, a za niesegregowane z 10 zł do 21 zł od każdej osoby miesięcznie zamieszkałej pod danym adresem – tyle wzrosną opłaty za wywóz śmieci. To odpowiednio 57 i 110 % więcej.

"Podwyżka o 110% to jest naprawdę podwyżka bardzo drastyczna. Jestem zdecydowanie przeciwny" - mówił przed głosowaniem radny Stanisław Wróblewski.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Njaro, 13 marca 2019
A od kiedy te podwyżki mają obowiązywać, bo o tym nie ma ani słowa ?
Warto wiedzieć skąd to się bierze..., 2 marca 2019
 W wielu gminach Polski zapowiadane są horrendalnie wysokie bo nawet ponad 100 procentowe podwyżki comiesięcznych opłat za usuwanie śmieci – www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/burmistrz-o-podwyzkach-oplat-za-odpady-katastrofa-i-masakra,118099.html ... Warto więc zapoznać się jak to jest we Wspólnocie Europejskiej... Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… Tym bardziej prawo nie zezwala tam na to aby comiesięczne opłaty municypalne tworzyły zyski transferowane za granicę… W krajach z „in house” deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Mimo tego, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich… http://niewygodne.info.pl/artykul9/04673-Za-smieci-placimy-czesto-wiecej-niz-Niemcy.htm … I niewiele zrobiono w czasie „dobrej zmiany” aby tą patologiczną neokolonialną sytuację zmienić i wyposażyć gminy polskie w takie same mechanizmy i narzędzia jakie mają samorządy w pozostałych krajach unijnych … Nadal jesteśmy jedynym krajem UE który pozwala aby zyski z comiesięcznych opłat polskich rodzin za śmieci były transferowane do innych krajów… https://www.pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523 ...
bezpartyjny, 1 marca 2019
no to pis dał popis , podwyżka za podwyżką , a ludzie ubożeją , za takie rządy to wyjazd z Gostynina , powinni pomagać a nie tylko utrudniają życie.
Dodaj ogłoszenie