Popularny: 1600 odsłonInformacje26 września, 09:29,

Spotkanie Koalicji Obywatelskiej: 13 października odmieńmy Polskę i przywróćmy demokrację

W środę, 25 września 2019 r. w Restauracji Bajka, odbyło się otwarte spotkanie spotkanie z kandydatami do Sejmu Marcinem Kierwińskim, Agnieszką Korajczyk-Szyperską oraz Beatą Rusinowską.


Udostępnij 165
Podczas spotkania padło bardzo wiele pytań


W spotkaniu wzięli również udział Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Po krótkim wprowadzeniu w spotkanie, przez ponad dwie godziny z wypełnionej sali padało mnóstwo pytań do gości. Sprawy, które interesowały mieszkańców Gostynina, dotyczyły wszelkich sfer życia; dotyczyły służby zdrowia i pomysłów Koalicji Obywatelskiej na poprawę leczenia, mediów publicznych, programu dla seniorów i programów promujących pracę – dopłaty dla zarabiających pensję minimalną, czy stanu polskiej demokracji. Były także podejmowane tematy lokalne - budowy dróg w regionie płockim, budżetu obywatelskiego w Gostyninie, współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi oraz czy realnie istnieje zagrożenie w Płocku i okolicach w związku z awarią oczyszczalni w Warszawie.

Od jednostronnego i nieobiektywnego przekazu mediów publicznych rozpoczął spotkanie Marcin Kierwiński, prosząc jednocześnie, aby pokazywać prawdę, jaka jest na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości w rozmowach bezpośrednich z sąsiadami:

Przeczytaj też: Mazowsze i Wolna Niepodległa w sercach mieszkańców Gostynina [ZDJĘCIA]

- Regularnie niszczą ludzi, tam jest machina kłamstwa, propagandy za publiczne pieniądze – wskazywał Kierwiński.

Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski wskazywał, że wśród obecnych kandydatów do Sejmu w wyborach 13 października na listach partii rządzącej nie ma lokalnych liderów tylko kandydaci przysłani z zewnątrz. Z kolei na listach Koalicji Obywatelskiej mamy przedstawicieli różnych miast, jak Agnieszka Korajczyk-Szyperska z Gostynina z numerem 5, czy kandydaci z Sierpca, Żyrardowa czy Sochaczewa:

- Ilu reprezentantów partii rządzącej jest na listach w wyborach do parlamentu? Czy wiecie państwo jak się nazywa, jeśli jest z Gostynina. Zero. Zobaczcie, jak ekipa rządząca tratuje Gostynin, i to miasto, w których ma swojego burmistrza. To samo jeśli chodzi o Płock, tam jedna osoba jest na czternastym miejscu, to jest obraza tego regionu.

- Ja wierzę w tą drużynę, wierzę w ludzi. Znam ich bardzo dobrze i to pod wieloma względami, na wielu płaszczyznach. I zawodowej, i społecznej, także pod względem takiej zwykłej uczciwości – dodał Andrzej Nowakowski.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk wiele mówił na temat wzrastających zadłużeń szpitali:

- Zostaje to wszystko wynegocjowane, 500 czy 1000 złotych podwyżki. No dobrze, ale Pan minister przyjechał i on nie przywozi pieniędzy, tylko przywiózł długopis i podpisał porozumienie. A kontrakt szpitala nie wzrósł w ogóle, to pokryć będą musiały samorządy.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

michal, 27 września
łał całe 60 osob tłumy i tyle mlodzierzy
toja, 26 września
po mialo swoje nie piec minut a osiem lat
Artykuł partnerski26 września, 06:03,

Wyczyść swój stary komputer z AVG PC TuneUp!

Wyczyść swój stary komputer z AVG PC TuneUp!

Stare komputery często nie radzą sobie z wymaganiami, jakie stawiają przed nimi nowe aplikacje. System nie pracuje stabilnie, często się zawiesza, a programy i pliki wczytują się w nieskończoność. To nie tylko wina komponentów (takich jak np. słaby procesor czy mało pamięci), ale również eksploatacji komputera. W trakcie użytkowania na dysku zbiera się wiele niepotrzebnych plików, a system przestaje działać na optymalnych ustawieniach.


Udostępnij
Rozwiązaniem problemów posiadaczy starszego sprzętu jest program AVG PC TuneUp

Przyśpiesz pracę swojego starego komputera!

Rozwiązaniem problemów posiadaczy starszego sprzętu jest program AVG PC TuneUp. To aplikacja, która przyspiesza uruchamianie komputera, optymalizuje jego pracę, zwiększa ilość wolnego miejsca na dysku, a także pomaga oszczędzać baterię w laptopie.

AVG PC TuneUp jest programem czyszczącym, dzięki któremu z systemu i z dysku usuwane są zbędne pliki i wpisy. PC TuneUp kasuje dane zapisane podwójnie, a także wszystkie te, które nie są już używane przez system, np. pozostałości po instalacjach. Porządkuje również ich ułożenie na dysku dzięki czemu Windows ma do nich szybszy dostęp. Przekłada się to na skrócenie czasu uruchamiania się programów.

Podobnie dzieje się z rejestrem systemowym (który również jest dokładnie sprzątany), a także z menu start. Z niego AVG PC TuneUp usuwa wszystkie te programy, które nie muszą się uruchamiać przy włączaniu komputera. Im jest ich mniej, tym lepiej!

Jedno kliknięcie i komputer przyśpieszy jak nowy!

Program do czyszczenia komputera AVG PC TuneUp zadba również o jakość pracy zainstalowanych aplikacji. Sprawdza czy działają na najnowszych wersjach, a jeżeli nie, to je aktualizuje. Dodatkowo monitoruje jakie programy są w użyciu i tym, które są aktualnie używane, przyznaje pełny dostęp do zasobów. Inne aplikacje zostają zatrzymane by nie zabierały pamięci i nie powodowały konfliktów.

Aplikacja do oczyszczania komputera AVG PC TuneUp potrafi w widoczny sposób przyspieszyć pracę systemu oraz uruchamianie się plików. To świetne rozwiązanie dla właścicieli starszych komputerów, gdzie przez lata zdążyło uzbierać się sporo śmieci na dysku. Już jedno kliknięcie w panelu zarządzania PC TuneUp usunie je bez szkody (a nawet z korzyścią!) dla systemu.

Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

Profesjonalne czyszczenie komputera dzięki AVG PC TuneUp
 

autor/źródło: avg.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie