Popularny: 1800 odsłonInformacje26 września 2019, 09:29,

Spotkanie Koalicji Obywatelskiej: 13 października odmieńmy Polskę i przywróćmy demokrację


Podczas spotkania padło bardzo wiele pytań

W środę, 25 września 2019 r. w Restauracji Bajka, odbyło się otwarte spotkanie spotkanie z kandydatami do Sejmu Marcinem Kierwińskim, Agnieszką Korajczyk-Szyperską oraz Beatą Rusinowską.W spotkaniu wzięli również udział Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk.

Po krótkim wprowadzeniu w spotkanie, przez ponad dwie godziny z wypełnionej sali padało mnóstwo pytań do gości. Sprawy, które interesowały mieszkańców Gostynina, dotyczyły wszelkich sfer życia; dotyczyły służby zdrowia i pomysłów Koalicji Obywatelskiej na poprawę leczenia, mediów publicznych, programu dla seniorów i programów promujących pracę – dopłaty dla zarabiających pensję minimalną, czy stanu polskiej demokracji. Były także podejmowane tematy lokalne - budowy dróg w regionie płockim, budżetu obywatelskiego w Gostyninie, współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi oraz czy realnie istnieje zagrożenie w Płocku i okolicach w związku z awarią oczyszczalni w Warszawie.

Od jednostronnego i nieobiektywnego przekazu mediów publicznych rozpoczął spotkanie Marcin Kierwiński, prosząc jednocześnie, aby pokazywać prawdę, jaka jest na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości w rozmowach bezpośrednich z sąsiadami:

- Regularnie niszczą ludzi, tam jest machina kłamstwa, propagandy za publiczne pieniądze – wskazywał Kierwiński.

Prezydent Miasta Płocka, Andrzej Nowakowski wskazywał, że wśród obecnych kandydatów do Sejmu w wyborach 13 października na listach partii rządzącej nie ma lokalnych liderów tylko kandydaci przysłani z zewnątrz. Z kolei na listach Koalicji Obywatelskiej mamy przedstawicieli różnych miast, jak Agnieszka Korajczyk-Szyperska z Gostynina z numerem 5, czy kandydaci z Sierpca, Żyrardowa czy Sochaczewa:

- Ilu reprezentantów partii rządzącej jest na listach w wyborach do parlamentu? Czy wiecie państwo jak się nazywa, jeśli jest z Gostynina. Zero. Zobaczcie, jak ekipa rządząca tratuje Gostynin, i to miasto, w których ma swojego burmistrza. To samo jeśli chodzi o Płock, tam jedna osoba jest na czternastym miejscu, to jest obraza tego regionu.

- Ja wierzę w tą drużynę, wierzę w ludzi. Znam ich bardzo dobrze i to pod wieloma względami, na wielu płaszczyznach. I zawodowej, i społecznej, także pod względem takiej zwykłej uczciwości – dodał Andrzej Nowakowski.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk wiele mówił na temat wzrastających zadłużeń szpitali:

- Zostaje to wszystko wynegocjowane, 500 czy 1000 złotych podwyżki. No dobrze, ale Pan minister przyjechał i on nie przywozi pieniędzy, tylko przywiózł długopis i podpisał porozumienie. A kontrakt szpitala nie wzrósł w ogóle, to pokryć będą musiały samorządy.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

michal, 27 września 2019
łał całe 60 osob tłumy i tyle mlodzierzy
toja, 26 września 2019
po mialo swoje nie piec minut a osiem lat
Dodaj ogłoszenie