Popularny: 3200 odsłonInformacje1 września, 10:48,

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki


"Bardzo się cieszę, że widzimy się w naszym Liceum a nie na monitorach komputerów" - powitała uczniów Anna Latoszek-Janicka dyrektor LO Gostynin

Ze względu na panujące obostrzenia w większości gostynińskich placówek oświatowych rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało ograniczone do spotkań uczniów z wychowawcami w klasach.Tradycyjnie, na sali gimnastycznej nowy rok szkolny rozpoczęli pierwszoklasiści Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.

"Bardzo się cieszę, że widzimy się w naszym Liceum a nie na monitorach komputerów (...) Wiem i rozumiem jak wiele emocji towarzyszy uczniom klas pierwszych. Zaczynacie funkcjonowanie w nowej społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej. Wierzę, że zwycięża ekscytacja związana z ciekawością nowej szkoły a nie obawy i niepokoje" - mówiła podczas uroczystości Anna Latoszek-Janicka dyrektor szkoły.

W krótkim wystąpieniu dyrektor nawiązała również do przypadającej dzisiaj rocznicy wybuchu II wojny światowej. "Pamiętajcie, że kiedyś tego przywileju który dziś jest Wam dany, który traktujecie tak bardzo swobodnie - chodzenie do szkoły - nie było. Pamiętajcie, że w roku 1939 1 września uczniowie takiej możliwości nie mieli. Warto docenić to, co macie dziś" - powiedziała Anna Latoszek-Janicka.
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

edi, 1 września
A jak było w Emilianowie. Który tam był dyrektor?
Dodaj ogłoszenie