Popularny: 1400 odsłonInformacje24 sierpnia, 07:58,

To już pewne, 40-stu pacjentów z Gostynina trafi do Czerska

To już pewne, 40-stu pacjentów z Gostynina trafi do Czerska

Obecnie trwa dostosowywanie budynku więzienia pod ośrodek podlegający Ministerstwu Zdrowia

40 pacjentów przebywających w przepełnionym Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie ma zostać tymczasowo przeniesionych do nieczynnego zakładu karnego dla kobiet w Czersku w powiecie chojnickim na Pomorzu – informuje Gazeta Wyborcza.Już 1 lipca podjęto decyzję o tym, że 40 pacjentów KOZZD zostanie przeniesionych z Gostynina do nieczynnego od roku oddziału dla kobiet Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Czersku, który podlega dyrektorowi Zakładu Karnego w Koronowie. Obecnie trwa dostosowywanie budynku więzienia pod ośrodek podlegający Ministerstwu Zdrowia.

Obawę przed pacjentami czują mieszkańcy Czerska. Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski zaprosił kierownictwo ośrodka w Gostyninie, aby uspokoić nastroje wśród swoich mieszkańców. Kierownictwo gostynińskiej placówki podkreśla, że obawy mieszkańców są całkowicie nieuzasadnione

- Mieszkańcy Czerska już wcześniej żyli w swoim otoczeniu z osobami skazywanymi za zabójstwa i inne poważne przestępstwa. Osadzeni wychodzili do miasta, robili zakupy. Teraz jest obawa, że taka sama sytuacja będzie w przypadku naszych pacjentów. Mówię jasno: w żadnym wypadku. Nasi pacjenci nie będą mieli kontaktu z ludnością cywilną – czytamy wypowiedź dyrektora KOZZD w Gostyninie, dr Ryszarda Wardeńskiego.

Obiekt w Czersku, według zapewnień ministerstwa, ma być placówką tymczasową, na 35 miesięcy, i działać ma do czasu wybudowania nowego obiektu w Gostyninie. Ale kiedy zacznie się budowa w Gostyninie - nie wiadomo, gdyż Ministerstwo Zdrowia nie zapewniło środków na kolejny kompleks na działce obok obecnego ośrodka, przy ul. Zalesie w Gostyninie.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Józef, 26 sierpnia
To fałsz i obłuda, po co ludziom mydlą oczy.
Dodaj ogłoszenie