Popularny: 1800 odsłonInformacje29 listopada 2016, 19:46,

Reforma oświaty w Gostyninie: na razie brak konkretówW poniedziałek, 28 listopada w Gimnazjum nr 2 a we wtorek 29 listopada w Gimnazjum nr 1 odbyły się spotkania, dotyczące reformy oświaty w Gostyninie. Temat omawiany był także dzisiaj na sesji Rady Miejskiej.Temat został też poruszony na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, Interpelację o planach reformy oświaty w Gostyninie złożyła radna Inicjatywy dla Gostynina Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska: - Ponieważ nie wszyscy radni mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w ostatnim czasie i również jest bardzo duże zainteresowanie tym tematem ze strony mieszkańców, chciałabym, aby pan burmistrz powiedział, jakie są plany, jak to ma wyglądać?

- Uczestniczyliście państwo w pierwszym roboczym spotkaniu z udziałem dyrektorów szkół, z przedstawicielem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz z udziałem „Solidarności” oraz panią burmistrz. Zostały zaprezentowane pewne propozycje, pewne warianty, które nie są jeszcze rozwiązaniem wprowadzonym (…).

Każdy, kto był na spotkaniu usłyszał o pewnych propozycjach, oczywiście nie są one wiążące, natomiast chciałbym kolejne spotkanie na temat reformy w tym roboczym charakterze przeprowadzić może jeszcze i w przyszłym tygodniu - powiedział PawełKalinowski, zaznaczając że w grudniu ma dojść do jednego spotkania i brak jeszcze ostatecznego kształtu reformy edukacji, wprowadzonego przez sejm.

- (…) Na pewno mieszkańcy Gostynina (…) zostaną poinformowani o konkretnych propozycjach, jak już zostanie wszystko przeliczone, przedyskutowane i wtedy o tych propozycjach będziemy dyskutować. (…) Stanowisko moje,  jako organu prowadzącego, jest takie, żeby tą reformę przeprowadzić w najmniej bolesny sposób, tak aby ta ustawa, która ma wejść, nie wyrządziła krzywdy nauczycielom, dzieciom jak i budżetowi miasta – dodał.

We wczorajszym spotkaniu w Gimnazjum nr 2 z kadrą pedagogiczną i pracownikami placówki, burmistrz przedstawił kilka wariantów, które zakładały, jak będzie wyglądać oświata po reformie w Gostyninie.

Jak się okazało, pierwszy z nich zakłada funkcjonowanie w Gostyninie czterech szkół podstawowych, tj. SP nr 1, SP nr 3 a także przekształcenie w szkołę podstawową Gimnazjum 1 i Gimnazjum 2; natomiast trzy następne zakładają dalszą działalność SP nr 1 i SP nr 3 oraz powstanie nowej szkoły podstawowej w miejsce Gimnazjum nr 2 przy ul. Wojska Polskiego.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / video: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie