3100 odsłonInformacje21 maja 2018, 10:15,

Radny Michał Bartosiak: będą miejsca postojowe przy ul. 3 Maja


Sekretarz Hanna Adamska zarzuciła radnym błąd

W czwartek, 17 maja 2018 r. podczas obrad Komisji Edukacji, Kultury i Sportu złożony został wniosek o wpisanie do budżetu Miasta Gostynina budowy miejsc postojowych przy ulicy 3 Maja. Nie obyło się bez zgrzytów, gdyż sekretarz Hanna Adamska zarzuciła radnym błąd przy głosowaniu uchwały w sprawie zmian budżetowych, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją przewodniczącego komisji i radnego Michała Bartosiaka, po czym się okazało, że zarzuty sekretarz są bezpodstawne.W budżecie ma zostać zabezpieczone 190 tysięcy złotych a budowa zakłada powstanie 14 miejsc postojowych na działce obok bloku 3 Maja 9. To teren ścisłej ochrony konserwatorskiej, stąd procedura nie co się, przedłuży, jednak zadanie do realizacji wpisano na jeszcze ten rok.

Miejsca postojowe różnią się tym od budowy miejsc parkingowych, że zakładają budowę nawierzchni z płyt ażurowych, bez odprowadzania wód opadowych, gdyż przenikają one do gruntu przez warstwę ułożoną pod nimi. Natomiast miejsca parkingowe takie odprowadzenie muszą posiadać. Koszt budowy miejsc parkingowych jest zdecydowanie wyższy, stąd było to swoistą kością niezgody pomiędzy radnym a sekretarz i burmistrzem.
Według Hanny Adamskiej i burmistrza Pawła Kalinowskiego, projekt uchwały budżetowej zakładał wpisanie miejsc parkingowych a nie postojowych:

- Popełniliście państwo błąd – powiedziała sekretarz.
Po dłuższej chwili radny Michał Bartosiak przedstawił dokument, w którym to widnieje wniosek z zapisem miejsc postojowych a nie parkingowych: - Radni nie popełnili błędu pani sekretarz, tu są wnioski do budżetu, jest wpisane miejsca postojowe przy 3 Maja 9, za 12 radnych – odpowiedział Michał Bartosiak.

- Mam nadzieję, że to nie jest pokreślone, jakaś notatka, tylko to są wnioski, które zostały przegłosowane – powiedziała sekretarz, prosząc o przekazanie dokumentu z wnioskami.
- ma mnie pani za nie wiem, chłopca jakiegoś? – skwitował Michał Bartosiak.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec Gostynina, 23 maja 2018
Oglądam to nagranie i stwierdzam,że sekretarz to osoba,która kpi z ludzi.Zachowanie burmistrza zostawiam bez komentarza,gdyż sekretarz podczas tej kadencji pełni ważniejszą rolę w mieście.Nie będę złośliwy i nic więcej nie napiszę.Przed nami wybory.
Waldemar, 22 maja 2018
Praca Urzędu w tej kadencji właśnie tak wygląda a często jeszcze gorzej.Następnie takie sytuacje zwalane są na Radę.Oceńmy to przy wyborach.Nie ma ludzi idealnych ale tak złośliwych i pewnych siebie widzimy.
mieszkaniec Bema, 21 maja 2018
Może tak szanowni radni zwrócą uwagę na stan chodników na osiedlu Bema. Można sobie nogi połamać idąc wieczorem. Zapraszam panią Korajczyk, chyba ma wiele wspólnego z oś. Bema
Dodaj ogłoszenie