Popularny: 2100 odsłonInformacje4 stycznia 2018, 16:48,

Przywrócenie nocnej opieki zdrowotnej w Gostyninie. Starosta: nie mamy kompetencji, aby to uczynićW trakcie grudniowej sesji rady powiatu (20 grudnia 2017 roku) został poruszony temat przywrócenia nocnej pomocy zdrowotnej na terenie miasta.Na początku grudnia grupa mieszkańców Gostynina złożyła na ręce starosty Tomasza Matuszewskiego petycję z ponad 1000 podpisami osób opowiadających się za przywróceniem nocnej i świątecznej opieki medycznej na terenie miasta.

Interpelację w tej sprawie złożyła w listopadzie także radna Agnieszka Korajczyk-Szyperska. W związku z lakoniczną odpowiedzią radna na sesji prosiła o przedstawienie jednoznacznego stanowiska Starosty w tej sprawie.

Jak poinformował Tomasz Matuszewski, zasady tworzenia punktów pomocy medycznej określa ustawa. W tym wypadku jedynym decydentem jest dyrektor szpitala, który znajduje się w tzw. "sieci szpitali". "Możemy zabiegać o to, żeby pan dyrektor Stpiczyński postanowił poprzez wejście w porozumienie z kimś, kto ma infrastrukturę i kadry do realizacji tego zadania. Natomiast nie mamy kompetencji jako Zarząd, aby sami to uczynić" - tłumaczył Starosta.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

lekarz, 10 stycznia 2018
Faktycznie prawdziwy kmiotem jesteś. Człowieku nie masz pojęcia jaka była sytuacja szpitala zanim Arion przejął to się nie odzywaj.
mikolaj II, 6 stycznia 2018
Pozbyli sie problemu
mikolaj, 6 stycznia 2018
Poco podejmować jakąkolwiek decyzję,od czego tam jesteście??????
Dodaj ogłoszenie