Popularny: 1500 odsłonInformacje23 października, 22:28,

Protesty w sprawie aborcji: zapłonęły znicze pod Urzędem Miasta

Protesty w sprawie aborcji: zapłonęły znicze pod Urzędem Miasta

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją

W piątek wieczorem, 23 października 2020 r. także i mieszkańcy Gostynina wyrazili swoje poparcie dla protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, zmieniającego ustalenia przepisów, dotyczących aborcji eugenicznej.Niektórzy z mieszkańców przyłączyli się do manifestacji w Płocku, gdzie po godzinie 18:00 kilkaset osób zebrało się na Starym Rynku, wyrażając swój protest przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, wynikającego z nowego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

W spacerze po Starym Mieście licznie wzięły udział nie tylko płocczanki i mieszkańcy okolicznych miejscowości, dużą część grupy stanowili mężczyźni. Na koniec wydarzenia ustawiono znicze przed biurem senatora Prawa i Sprawiedliwości Marka Martynowskiego.

Również w Gostyninie zapłonęły znicze, ze względu na brak biura Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańcy ustawiali je zapalone pod Urzędem Miasta, obok napisu „#piekłokobiet”.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że obecnie aborcja jest możliwa tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety lub gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

1519, 26 października
kto umarl pod ratyszem bo pala sie znicze
2016, 25 października
Mało tego kobiety przestana zachodzić w ciążę.Bo nikt nie ma gwarancji ,że urodzi zdrowe dziecko.
201604, 24 października
Nikt nie zrozumie lęku i przerażenia kobiety,która dowiaduje się, że nosi w sobie śmiertelnie chory płód.. Uważam ,że zmuszanie kobiety do wydawania na świat śmiertelnie chorego dziecka jest nieludzkim zachowaniem.
Dodaj ogłoszenie