1600 odsłonInformacje28 grudnia 2018, 17:46,

Projektant nie wywiązał się z umowy. Będzie nowy wykonawca projektu dróg na Zatorzu?

Projektant nie wywiązał się z umowy. Będzie nowy wykonawca projektu dróg na Zatorzu?

Do dnia dzisiejszego do Starostwa nie wpłynęła dokumentacja projektu

W trakcie piątkowej (28 grudnia br.) sesji Rady Miejskiej, Wiceprzewodniczący Tadeusz Majchrzak dopytywał o obecny stan przygotowania projektu pod budowę dróg na osiedlu Zatorze.Przypomnijmy, iż wykonawca, kaliska firma Espeja złożyła projekt dokumentacji do Starostwa pod koniec lutego. Ze względu na to, że była ona niekompletna to wróciła do fazy dalszego projektowania. W aneksie umowy Urząd Miasta wprowadził zapis o przedłużeniu ostatecznego terminu przygotowania projektu do dnia 21 grudnia 2018 roku. Do tej pory jednak poprawione dokumenty nie trafiły do Starostwa.

"Nastąpi rozwiązane umowy. Zostaną naliczone kary umowne za niewywiązanie się z umowy" - poinformował Burmistrz Paweł Kalinowski. W planach jest również wybranie nowego wykonawcy na wykonanie projektu.

"Jeśli zostanie ogłoszone zapytanie ofertowe, to projekt zostanie wykonany najprawdopodobniej do końca 2019 roku. Także nie ma szans, by drogi na Zatorzu zostały wykonane w tym roku" - tłumaczy Tadeusz Majchrzak. "Środki na ich wykonanie można planować dopiero w budżecie na 2020 roku" - dodaje.

Tadeusz Majchrzak - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie