Popularny: 1500 odsłonInformacje17 czerwca 2015, 15:53,

Profilaktyczny „Show” w GostyninieGostynińska młodzieżowa grupa teatralna „Schody” oraz policjanci przygotowali dla uczniów szkół gimnazjalnych spotkanie obrazujące tematykę uzależnień młodych ludzi. Spektakl „Show” zaprezentowany został w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.17 czerwca br. w sali kinowej MCK grupa teatralna „Schody”, pod kierunkiem p. Magdaleny Garstki, zaprezentowała uczniom szkół gimnazjalnych spektakl profilaktyczny „Show”. Scenki obrazowały życie nastolatków popadających w różne uzależnienia poprzez wszechobecną reklamę na konsumpcyjny styl życia – swobodny, bez obowiązków, a często z negatywnym wpływem rówieśników. Młodzi aktorzy właśnie w taki sposób starają się przekazać swoim koleżankom i kolegom destrukcyjny wpływ uzależnień.

Asp. Krzysztof Olszar z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie dodatkowo omówił idee programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” i zachęcał młodych ludzi do aktywnego angażowania się w rówieśniczą profilaktykę promującą modę na życie bez uzależnień. Wsparcie dla takich działań wyraził również obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski.

To już kolejny raz, gdzie młodzież i policjanci łączą siły w walce z uzależnieniami oraz profilaktyce. Planowane są już kolejne spotkania po wakacjach.

 

st. sierż. Dorota Słomkowska

KPP w Gostyninie

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin, foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie