4400 odsłonInformacje29 lipca 2023, 10:20,

Zalążek trąby powietrznej w gm. Pacyna

Zalążek trąby powietrznej w gm. Pacyna [VIDEO]

Rzadko spotykane zjawisko atmosferyczne nagrała jedna z mieszkanek gm. Pacyna

W piątkowe popołudnie (28 lipca br.),, mieszkańcy okolic miejscowości Pacyna mieli okazję zaobserwować na niebie lej kondensacyjny.To zjawisko, będące zalążkiem trąby powietrznej, której istnienie ujawniłoby się w momencie dotknięcia ziemi. Powstaje ono w wyniku różnicy ciśnień między powietrzem wewnątrz a na zewnątrz wiru. Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do trąb powietrznych, lej kondensacyjny nie styka się z powierzchnią ziemi.

Sieć Obserwatorów Burz opublikowała na swoim profilu na Facebooku nagranie, które zostało zarejestrowane przez jednego z użytkowników. Na materiale można zobaczyć to niezwykle groźnie wyglądające zjawisko atmosferyczne.

 

Oto kolejne, fantastyczne ujęcie lejka kondensacyjnego ! ????️ ⚠️Uwaga! Mogą się pojawiać kolejne lejki, nie wykluczone, że pojawi się w pełni wykształcona trąba powietrzna. Czekamy na Wasze materiały i raporty pogodowe ! ???? Użytkownik naszego Systemu Raportów, Patrycja, Pacyna #obserwatorzyburz #burza #pogoda #burze #funnel #funnelcloud

Opublikowany przez Sieć Obserwatorów Burz Piątek, 28 lipca 2023
autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie