Popularny: 600 odsłonInformacje20 kwietnia, 09:56,

Od dzisiaj rozluźnione restrykcje w związku z koronawirusem

Od dzisiaj rozluźnione restrykcje w związku z koronawirusem

Udostępnij 23
Od dziś w teorii można już przemieszczać się w celach rekreacyjnych

Od dziś, tj. 20 kwietnia rozluźnione zostały rygory, dotyczące życia społecznego i gospodarczego w czasie pandemii.Otwarte zostały lasy i parki dla odwiedzających po zakazie, którym objął je z powodu epidemii koronawirusa. Od dziś w teorii można już przemieszczać się w celach rekreacyjnych.

W lasach nie trzeba będzie nosić masek, ale w mocy pozostają inne obostrzenia dotyczące poruszania się. I tak na przykład maseczek nie trzeba nosić w samym lesie, ale już tak na przykład na drodze dojazdowej czy parkingu leśnym.

W lesie także trzeba być ostrożnym, nie wolno używać otwartego ognia, ze względu na suszę na terenie nadleśnictwa Gostynin oaz sąsiednich nadleśnictwach jest duże zagrożenie pożarowe.

Otwarte dla społeczeństwa będą nie tylko lasy i parki, ale także m.in. zieleńce, promenady, bulwary, plaże czy ścieżki rekreacyjne wokół zbiorników wodnych.

Koniec zakazu przemieszczania się, czyli powrót spacerów

Rząd nie przedłużył zakazu przemieszczania się, który obowiązywał do niedzieli 19 kwietnia. W związku z tym: zgodnie z zapowiedzią premiera:

Będzie można znowu przemieszczać się na zewnątrz w celach sportowych czy rekreacyjnych;

Obywateli w trakcie przemieszczania się obowiązują określone zasady: trzymanie dystansu 2 metrów oraz zasłanianie nosa i ust;

Powyższe zasady dotyczą zarówno spacerów, jak i wszelkich innych form przemieszczania się poza samochodami - tj. jazdy na rowerze, rolkach czy biegania.

Od 20 kwietnia dopuszczone znowu będzie także przemieszczanie się młodzieży po 13. roku życia bez nadzoru opiekunów;

Dzieci do 13 r. życia nadal jednak będą musiały przemieszczać się pod odpowiednią opieką.

Zabronione nadal będzie też korzystanie z ogrodów zoologicznych, placów zabaw oraz ogródków jordanowskich "w części w jakiej ten ogród ma plac zabaw lub urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci".

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie