Popularny: 2200 odsłonInformacje10 kwietnia 2015, 14:53,

Obchody 5. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz 75. rocznicy Mordu KatyńskiegoPod Krzyżem Katyńskim i Pomnikiem Smoleńskim przy ul. Kutnowskiej odbyła się dzisiaj uroczystość upamiętniająca 5. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej oraz 75. rocznicę Mordu Katyńskiego.Przybyłych powitał burmistrz Paweł Kalinowski. Następnie wieńce oraz wiązanki złożyły delegacje władz samorządowych miasta, gminy i powiatu, kombatanci, przedstawiciele Nadleśnictwa, organizacji pozarządowych, szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy Gostynina. Po modlitwie za zmarłych odmówionej przez ks. proboszcza Sławomira Wiśniewskiego głos zabrał starosta gostyniński Tomasz Matuszewski - "Patrząc na historie naszego kraju, naszej ojczyzny nie sposób nie zauważyć pewnej symboliki. Trzeba było tragedii sprzed 5 lat, żeby tragedia sprzed 75 lat rozeszła się w całej swojej wymowie, w całej swojej prawdzie na cały świat".

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

S....., 12 kwietnia 2015
Jeżeli odliczymy osoby które musiały tutaj przyjść, to o frekwencji na tych obchodach lepiej nie mówić. Może na przyszłość lepiej tych dwóch rocznic nie łączyć?. A mówi się że kiedyś zmuszano do obchodzenia rocznic. Jak to szybko zmienia się punkt widzenia od punktu siedzenia.
neoe, 11 kwietnia 2015
Porażka PIS, brak ludzi i nakazy bycia na uroczystości poszczególnych szkół, wrócił dyktator w innym ciele
Koks14, 11 kwietnia 2015
Sama młodzież!!Wieczny lament Polaków,rozdzieranie ran,wiekowe wspominanie i ten wieczny żal do wszystkich i wszystkiego. To nasza przyszłość? pis?....nigdy.
Dodaj ogłoszenie