1400 odsłonInformacje26 lutego 2021, 13:59,

O bezrobociu na Radzie Miejskiej w Gostyninie

O bezrobociu na Radzie Miejskiej w Gostyninie

Kształtowanie lokalnego rynku pracy w roku 2020 w wykonaniu Urzędu Miasta w Gostyninie

W trakcie wczorajszych obrad sesji Rady Miejskiej (25 lutego br.) radni wysłuchali informacji Burmistrza Miasta o realizacji zadań związanych z kształtowaniem lokalnego rynku pracy w roku 2020.W imieniu Burmistrza, krótkie zestawienie o zatrudnianiu osób przedstawiła Hanna Adamska Sekretarz Miejski.

"Zatrudnialiśmy 60 osób w ubiegłym roku w ramach prac społecznie użytecznych, oraz 8 osób w ramach prac społecznie użytecznych na rzecz opiekunów osób niepełnosprawnych" - informowała podczas obrad Sekretarz.

Ponadto Urząd Miasta zatrudnił 8 osób w ramach robót publicznych, 8 osób w ramach stażu za umową Powiatowym Urzędem Pracy oraz 1 osobę w ramach stażu z budżetu projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

W 2020 roku Urząd Miasta zatrudniał również osoby u których jest wykonywana kara ograniczenia wolności, w ramach wykonywania nieodpłatnych kontrolowanych prac na cele społeczne.

"W pierwszym półroczu zostało skazanych przez kuratora 13 osób, z czego 12 podjęło odrobienie kary. Natomiast w drugim półroczu liczba osób skazanych przez kuratora wynosiła 24, a 21 tę karę odrabiało" - wyjaśniła Hanna Adamska.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

to ja, 6 marca 2021
Co tam w dali widać panie burmistrzu,czarną dziurę i nic poza tym>
tomek, 27 lutego 2021
jak to mowia cudze chwalicie swego nie znacie
Zzz, 27 lutego 2021
Jak praca???? Najgorszy burmistrz jaki do tej pory był... Żadnych zakładów pracy większych nie ma no jeden jest.... I koniec... Niech Ci wspaniali włodarze zobaczą Kutno i co tam się dzieje...
Dodaj ogłoszenie