Popularny: 1000 odsłonInformacje28 listopada 2020, 07:07,

Minął tydzień: wypadek w Grabinie, podwyżki opłat za śmieci i budowa kolejnej drogi powiatowej

Minął tydzień: wypadek w Grabinie, podwyżki opłat za śmieci i budowa kolejnej drogi powiatowej

Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników w ostatnim tygodniu listopada?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Jakie tematy najbardziej zainteresowały czytelników w ostatnim tygodniu listopada?Kilka minut po godzinie 15-tej w niedzielę, 22 listopada 2020 r. w miejscowości Grabina pod Płockiem doszło do groźnego wypadku z udziałem dwóch aut osobowych. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Przyczyną wypadku była utrata panowania nad pojazdem marki renault kierowanym przez 24-letnią kobietę, która zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z volkswagenem.

Do szpitala zostały zabrane: kierująca renault z pasażerką oraz 2 pasażerów volkswagena. Artykuł na ten temat najbardziej zaciekawił czytelników naszego portalu.

„576 zł więcej zapłacę w 2021 roku za wywóz śmieci… Radni miejscy dbają o nasze budżety, nie ma co” - komentuje podwyżki w mediach społecznościowych pani Agnieszka. Podwyżki opłat od nowego roku to kolejny artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu oraz ten, który wywołał najwięcej dyskusji na naszym Fan Page'u.

W październiku Rada Miejska, której większość składu stanowią radni Prawa i Sprawiedliwości podjęła uchwałę, zgodnie z którą od 1 stycznia 2021 roku będziemy płacić zdecydowanie więcej za wywóz odpadów. Obecnie mieszkańcy, którzy segregują odpady płacą 18 złotych za osobę. W przypadku osób nie segregujących odpadów stawka ta wynosi 36 zł.

Od 1 stycznia 2021 roku mieszkańcy segregujący odpady zapłacą 26 zł a ci, którzy segregacji się nie podejmą aż 52 zł. Nie da się ukryć, że podwyżka jest znacząca.

Radni, którzy zagłosowali za podwyżką opłat:

Chojecka-Dinić Emilia, Lewandowski Stanisław, Majchrzak Anna, Majchrzak Tadeusz, Ozimek Bogdan, Pieniążek Urszula, Reder Andrzej, Śniecikowska Renata, Wysokińska Anna.

- Będzie za co maszty stawiać – uważa Pan Zbyszek na naszym Fan Page'u.

- Nie jestem w stanie zrozumieć, jak 4 laty "dobrej zmiany" nie otworzyły oczu wyborcom. A Gostynin jest bardzo, bardzo przywiązany do "dobrej zmiany" – dodaje Pan Michał.

- Zbliżają się Mikołajki, zatem worek z prezentami od pisowskiej władzy wyjątkowo imponujący: podatek od nieruchomości, od deszczu, cukrowy, opłata "mocowa" za energię, a to nie wszystko. Nie ważne czy są to władze samorządowe czy centralne, doją nas aż miło. Tak się kończy socjalizm i populizm. A nie tak dawno Szydło mówiła, że pieniądze są, wystarczy tylko nie kraść. Oczywiście będą zganiać na COVID, Unię, Tuska. Tylko warto pamiętać, że przez ostatnie pięć lat mieliśmy koniunkturę jak nigdy, a mimo to kasa pusta i dług niewyobrażalny. Dno i kilometr mułu. ale maszt będzie – pisze Internauta „Wróciłem”.

To nie jedyne podwyżki, jakie czekają mieszkańców Gostynina od 1 stycznia 2021 roku, radni na październikowej sesji podjęli uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2021 rok. W zależności od rodzaju nieruchomości, w przyszłym roku wysokość stawek wzrośnie nawet powyżej 4 procent.

W dniu 23 listopada 2020 roku zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1404W Białotarsk - Dąbrówka w miejscowości Górki Drugie”. To kolejny artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu w mijającym tygodniu. Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 198 333,14 zł.

Realizacja tego niezwykle ważnego odcinka znacząco podniesie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców z terenu Gminy Gostynin.

Z informacji sportowych, artykułem, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu, dotyczył wyróżnień dla dwójki sportowców z Gostynina. Tenisista Kamil Fabisiak oraz kolarka Katarzyna Pakulska podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej za swoje sukcesy na arenie ogólnopolskiej zostali wyróżnieni nagrodą pieniężną w kwocie 3 tysięcy złotych.

Kamil Fabisiak w 2019 roku zdobył 3 złote medale Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym na wózkach: w grze singlowej, deblowej oraz w drużynowej.

"Myślałem, że w tym roku będę mógł się pochwalić wynikami olimpijskimi, ale mam nadzieję, że w roku 2021 igrzyska się odbędą. Mam nadzieję, że wszystko będzie wracać do normy i będę mógł reprezentować miasto Gostynin na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio" - powiedział Kamil Fabisiak.

Druga z wyróżnionych, Katarzyna Pakulska w 2019 roku wywalczyła tytuły: mistrza Polski jazdy na czas dwójkami w kat. Cyklosport Kobiet, mistrza Polski w maratonach MTB w kat. Cyklosport Kobiet, II vice mistrza Polski w kolarstwie szosowym w kat. Cyklosport Kobiet i II vice mistrza Polski w górskim kolarstwie szosowym w kat. Cyklosport Kobiet. W imieniu Katarzyny Pakulskiej nagrodę odebrał jej tata Józef Pakulski.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Nemo, 1 grudnia 2020
Już teraz rozumiem. Pan Burmistrz miał być Artystą, artystycznie objął Urząd, a teraz widać zapragnął wrócić do wyuczonego zawodu. Z zawodem dla mieszkańców miasta i gminy. No ale skoro ogrodnik był Marszałkiem Sejmu, to czemu kuglarz nie może rządzić miastem w czasie "dobrej zmiany"? Tak to wygląda, jeśli ludzie bez żadnego przygotowania, idący na żywioł i desygnowani przez innych "karierowiczów" na ważne stanowiska, biorą się za rządzenie... Żenua
Michał, 1 grudnia 2020
Dziękuję burmistrzowi i radnym obecnej kadencji za wielką troskę o budżet kasy miasta kosztem mieszkańców. Poszliście po najniższej linii oporu. Zupełnie na skróty i wbrew pustym obietnicom kalinowskiego dotyczącym nie podnoszenia podatków. Dziękuję za rzetelność, dotrzymanie słowa. Jest pan śmieszny i niewiarygodny. Głupi naród, że pana wybrał. Nie zasługuje już pan na zaufanie.
Tadeusz, 30 listopada 2020
Nie podobają mi się działania burmistrza i radnych rady miejskiej. Nie ma z ich strony żadnej pomocy dla mieszkańców. I jeszcze te podwyżki w czasie kryzysu spowodowanego epidemią. Dla mnie to strzał w kolano. A burmistrz, kłamca, który nie dotrzymuje istotnych haseł ze swojej kampanii wyborczej. Tak nie postępuje poważny człowiek i poważny burmistrz. Brak honoru i powagi burmistrzu.
Dodaj ogłoszenie