Informacje24 października, 09:21,

Minął tydzień: dotacje dla organizacji, wzrost zakażeń koronawirusem i koncert „The Badji Band”

Minął tydzień: dotacje dla organizacji, wzrost zakażeń koronawirusem i koncert „The Badji Band”

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 17 do 23 października 2020 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 17 do 23 października 2020 r.?Kilka organizacji pozarządowych z terenu Gminy Gostynin otrzymało dofinansowania na realizację w województwie mazowieckim w 2020 r. zadań publicznych w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”: zadanie 2. Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie. Informacja na ten temat najbardziej zainteresowała naszych czytelników w tym tygodniu.

W ramach konkursu złożono 633 ofert.

Z naszego regionu dotacje otrzymały:

- Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Kluska - - Aktywne kobiety wspieramy - Klusek rozwijamy!
- Koło Gospodyń Wiejskich "Halinowianki" w Halinowie - Doposażenie szansą na rozwój KGW "Halinowianki"
- Koło Gospodyń Wiejskich Białotarsk - Białki aktywne gospodynie
- Koło Gospodyń Wiejskich "EKO Miałkówek" - Wzmocnienie potencjału KGW "EKO Miałkówek"
- Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce - Wspieranie rozwoju gospodyń aktywnych społecznie
- Koło Gospodyń Wiejskich "Działamy Razem" w Klusku - Działamy Razem dla rozwoju naszej społeczności
- Koło Gospodyń Wiejskich "Sierakowianki" w Sierakowie - Strój jako wizytówka i znak rozpoznawczy KGW "Sierakowianki" - z tradycją w nowoczesność
- Koło Gospodyń Wiejskich "Nasza wieś" w Sokołowie - Kreowanie pozytywnego wizerunku KGW "Nasza wieś" w Sokołowie.

Podobnie jak w całej Europie i Polsce, tak i w powiecie gostynińskim, nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem SARS-COV2 oraz osób przebywających na kwarantannie.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 22.10.2020 r.

  • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 347 / 12

  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 65 / 2

  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 3 / 0

  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 103 / 2

  • Liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 24 / 4

  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 251 / 5

  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 11 / 1

  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 150 / 2

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności w środkach transportu publicznego, sklepach i galeriach handlowych oraz w obiektach użyteczności publicznej

Od ubiegłego wtorku, 13 października 17 dzieci z oddziału przedszkolnego w Lucieniu wraz z rodzinami przebywa w kwarantannie domowej w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników placówki. To kolejny artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

"Na tą chwilę jest jeden przypadek potwierdzony i osoby, które miały kontakt z osoba zakażoną decyzją Sanepidu zostały poddane kwarantannie. (...)Kwarantanna obowiązuje od wtorku (13 października br. - przyp. red.) do czwartku (22 października br. - przyp. red.)" - poinformowała portal Ilona Dan dyrektor Szkoły Podstawowej w Lucieniu.

Lekcje w pozostałych oddziałach odbywają się zgodnie z harmonogramem zajęć.

W sobotę(17 października br.) odbył się pierwszy tej jesieni koncert z cyklu "Jazz, Blues, Rock'nRoll - koncerty z kulturą". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gostynina. Liderem projektu jest Michał Bartosiak.

Byłto kolejny artykuł, który najbardziej zainteresował czytelników naszego portalu.

Wieczorem na scenie Miejskiego Centrum Kultury zagrał zespół The Badji Band.

Kwartet znakomicie łączy muzykę etniczną ze współczesnym jazzem, funkiem i fusion. Zespół podczas koncertu zabrał słuchaczy w podróż rozpoczynającą się w Afryce Zachodniej, obiegającą cały świat łamiąc wszelkie granice i bariery stylistyczne.

Na zakończenie występu zespół zagrał jeden utwór z gostynińskimi muzykami: Michałem Bartosiakiem, Kubą Bartosiakiem (syn) oraz Michałem Chojnackim.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden były piłkarskie derby gostynińsko-gąbińskie. W 11. kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorów Mazur Gostynin przegrał w Gąbinie z Błękitnymi 1:4.

Spotkania derbowe pomiędzy Mazurem a Błękitnymi Gąbin zawsze wywoływały sporo emocji. I tak było i w sobotę, 17 października, mimo iż mecz odbywał się bez udziału publiczności w związku z decyzjami rządu w sprawie COVID-19, to samo spotkanie miało sporo emocji i zwrotów akcji.

W pierwszych minutach Mazur powinien prowadzić już dużo wyżej niż 1:0. Sytuacje bramkowe marnował napastnik Bartosz Komorowski, jednak wreszcie w 25 minucie piłka znalazła sięw siatce. Po podaniu od Eryka Przybylskiego na strzał zdecydował się Bartosz Komorowski i piłka po długim słupku bramki Piotra Idzikowskiego wpadła do siatki. Do przerwy Mazur prowadził1:0, jednak zupełnie diametralnie inaczej wyglądało to w drugiej połowie. To gospodarze byli stroną dominującą.

Wyrównanie na 1:1 w 49 minucie po fenomenalnym strzale z około 30 metrów Dominika Dutkiewicza dało podopiecznym trenera Dawida Dubielaka motywacjędo gry. W 58 minucie było już niestety 2:1 dla Błękitnych, strzałz dystansu Damiana Koryto odbił Robert Ratajski, jednak dobitka Filipa Strzegowskiego była już skuteczna. Minutę później strzałpo ziemi Koryto i piłka wpada do siatki pod brzuchem interweniującego Roberta Ratajskiego i Błękitni prowadzą 3:1. Mazur atakuje do końca meczu, próbując doprowadzić choćby do remisu. Na ostatnie pięć minut gospodarze zmuszeni są zmienić bramkarza Piotra Idzikowskiego z powodu kontuzji a w bramce staje zawodnik z pola Dawid Jabłoński.

Ataki Mazura niestety są nieskuteczne natomiast w 88 minucie niefortunną interwencję we własnym polu karnym notuje Konrad Stańczak i strzela gola samobójczego.

Mazur w pojedynku derbowym mimo prowadzenia, nie zdobywa punktów. W tabeli podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego są 4 miejscu z 17 punktami.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie