Popularny: 1800 odsłonInformacje11 września, 13:35,

Kierował autem bez uprawnień. 17-latkowi grozi wysoka grzywna

Kierował autem bez uprawnień. 17-latkowi grozi wysoka grzywna

W dniu wczorajszym (10.09) w miejscowości Leśniewice gostynińscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który kierował pojazdem marki Audi A4. Z uwagi na brak uprawnień do kierowania pojazdami samochód został zholowany na parking strzeżony. Za jazdę bez uprawnień kierowca odpowie przez Sądem.


Udostępnij 42
Za jazdę bez uprawnień kierowca odpowie przez Sądem


4 września tego roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonano zgłoszenia o tym, że po drodze powiatowej Leśniewice – Skrzany pojazdem Audi A4 jeździ mężczyzna, który nie posiada prawa jazdy. Zgłoszenie natychmiast poddano weryfikacji i w wyniku podjętych działań w dniu wczorajszym policjanci z gostynińskiej drogówki na drodze powiatowej w miejscowości Leśniewice zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd marki Audi A4, którym jak się okazało faktycznie kierował 17-letni mieszkaniec Gminy Gostynin.

Wymieniony z racji młodego wieku nie posiadł prawa jazdy. Podczas kontroli okazało się, że kierowca przewoził pasażera, którym był 16-letni mieszkaniec naszego powiatu. Z uwagi na brak uprawnień kierującego pojazd, którym kierował został zholowany na parking strzeżony. Policjanci będą także dokładnie ustalać w jaki sposób pomimo braku prawa jazdy młody kierowca wszedł w posiadanie samochodu.

Przeczytaj też: Charytatywny zlot motocyklowy w Miałkówku. Zagrają dla Wiktorii i Janusza

Za kierowanie bez wymaganych uprawnień 17-stolatek odpowie przed Sądem Rejonowym, za co grozi mu wysoka grzywna. Również właściciel, który udostępnił swój pojazd osobie nie posiadającej prawa jazdy może być pociągnięty do odpowiedzialności za wykroczenie. Za to również przewidziana jest grzywna.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Informacje11 września, 13:06,

Mazur zagra z Kasztelanem Sierpc

Mazur zagra z Kasztelanem Sierpc

W najbliższą sobotę (14 września br.) na stadionie Miejskiego Ośrodka Sport i Rekreacji w Gostyninie w meczu 5. kolejki ligi okręgowej Mazur Gostynin zagra z drużyną Kasztelana Sierpc.


Udostępnij 4
Nasza drużyna z 6 punktami zajmuje 9. miejsce w tabeli

Nasza drużyna z 6 punktami zajmuje 9. miejsce w tabeli. sobotni rywale Mazura mają punkt więcej i zajmują 7. lokatę. Początek meczu: godzina 11:00.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie