Popularny: 2300 odsłonInformacje10 września 2019, 12:14,

Charytatywny zlot motocyklowy w Miałkówku. Zagrają dla Wiktorii i Janusza


Udostępnij 141
Kaczor i spółka kolejny raz niosą pomoc. Udostępnij

Marek Kaczor Kaczanowski zaprasza w najbliższą sobotę (14 września br.) do Miałkówka koło Gostynina na XVIII charytatywny zlot motocyklowy. W trakcie zlotu będzi eprowadzoan zbiórka dla chorej 13-letniej Wiktorii oraz Janusza.Wiktoria, to dziewczynka, która urodziła się z wrodzonym Zespołem Arnolda- Chiariego z jamistością, polineuropatią, wadą serca, porażeniem nerwu twarzowego, skoliozą, zespołem Klippla-Feila, wodogłowiem.
Od dziecka przeszła wiele operacji i jeszcze wiele przed nią. Obecnie ma niedowład prawej ręki, uszkodzony nerw łokciowy, nerw promieniowy w rękach, piszczelowy i strzałkowy w nogach, a także nerwy w  szyi i kręgosłupie. Nogi tracą czucie.

Janusz natomiast, to pasjonat starych motocykli. Z wielkim zaangażowaniem  przywracał młodość i naprawiał stare PRL- owskie motocykle. Jeździł polskimi WSK-ami, WFMK-ami, motorami firmy IŻ?  kolekcjoner zabytkowych motorów. Na co dzień prowadził działalność w zakresie usług blacharsko-dekarskich.
Podczas jazdy na jednym z nich, traci przytomność, następuje  zatrzymanie akcji serca. Pomoc przychodzi późno, lecz podjęto skuteczną reanimację. Podczas badań wykryto, iż doszło do udaru potylicznego z uwzględnieniem: uszkodzenia mózgu z niedotlenieniem, stan po ostrej niewydolności oddechowej. Powyższe uszkodzenia spowodowały, iż Janusz obecnie znajduje się w stanie wegetatywnym. Koniecznością jest sprawowanie całodobowej opieki. Jego ciężki stan uniemożliwia samodzielną egzystencję. Karmiony jest przez PEG - do żołądkowa gastrostomia odżywcza.

Mimo tak wielu skrajności, łączy ich wspólny cel; walka o zdrowie jaką jest bolesna rehabilitacja, terapia i dalsza permanentna diagnostyka. Całokształtem działań podejmowanych na rzecz Wiktorii i Janusza są działania mające na celu przywrócenie sprawności utraconych lub zaburzonych funkcji; fizycznych, psychicznych, ale również społecznych, które ulegają pogorszeniu na skutek przebiegu choroby.

Podczas zlotu zagrają zespoły: POGO-DA (+ Paweł Pilch) oraz XEDOM. Start godzina: 16:00.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie