Popularny: 1500 odsłonInformacje30 marca 2015, 12:13,

Jest pomysł na dworzec PKP

Jest pomysł na dworzec PKP


W sprawozdaniu z działalności Starosty Powiatu Gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego jakie złożył na ostatniej sesji Rady Powiatu znalazła się informacja o inicjatywach, prowadzonych m.in.: z Gminą Miasta Gostynina.Starosta wraz z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim brał udział w spotkaniu w Warszawie z przedstawicielami spółki PKP w sprawie przyszłości dworca kolejowego w Gostyninie przy ul. Słowackiego. Zostały podjęte rozmowy w sprawie pomysłu na zagospodarowanie nieruchomości oraz remontu terenu przyległego.

Ze strony Starostwa Powiatowego została poddana pod rozważenie inicjatywa powstania Stowarzyszenia Gmin Powiatu Gostynińskiego. Nie byłaby ona podmiotem konkurencyjnym wobec już istniejącej LGD „Aktywni Razem”.

- Widać z tygodnia na tydzień jakieś potrzeby, co chwila wychodzą jakieś wspólne inicjatywy. Chociażby Festiwal Tańca, który jest tutaj inicjatywą płynącą z gminy Szczawin Kościelny, pozytywnie przyjętą przez nas, przez Miasto i pozostałe gminy – powiedział Starosta. W tej sprawie doszło już do czterech spotkań z udziałem starosty, burmistrza i wójtów gmin.

Na spotkaniu przedstawiono pomysł zorganizowania wspólnego kalendarza imprez.

- Postanowiliśmy zaplanować wspólny kalendarz imprez, gdzie pewne imprezy, jak chociażby Festiwal Tańca były powiatowe, inne miejskie a jeszcze inne gminne – powiedział starosta Tomasz Matuszewski. Dodał, że powstała także ciekawa inicjatywa zorganizowania w lipcu zawodów sportowych w triathlonie i trwają w tej sprawie prace.

autor/źródło: UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie