1800 odsłonInformacje19 grudnia 2022, 13:00,

I Gminna Wigilia w Szczawinie Kościelnym


Wystąpili znamienici muzycy: Michał Rudaś przy akompaniamencie Patryka Sikory i Grzegorza Wilka

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy"... głoszą słowa jednej z kolęd. Nie inaczej było podczas spotkania wigilijnego mieszkańców Gminy Szczawin Kościelny, które odbyło w niedzielne popołudnie 18 grudnia w Gminny Ośrodek Kultury w Szczawinie KościelnymWystąpili znamienici muzycy: Michał Rudaś przy akompaniamencie Patryka Sikory i Grzegorza Wilka. Panowie dali czadu! Wykonali kolędy i pastorałki w niezwykle oryginalnych aranżacjach, publiczność była zachwycona!

Zgromadzeni w GOKu odkryli te utwory świąteczne na nowo. W czasie przerwy wszyscy podzielili się opłatkiem, degustowali potraw wigilijnych przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, a na Kiermaszu Charytatywnym dla Lenki można było zakupić prawdziwe cudeńka.

Na koniec świętowania była możliwość rozmowy z artystami, zakupienia płyt oraz wspólnych zdjęć, z których skorzystało liczne grono. 

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

"Serdecznie dziękuję Państwu za obecność, rozmowy i miły odbiór tego pomysłu. Mam wielką nadzieję, że wydarzenie to stanie się w naszej gminie imprezą cykliczną" - zaznacza pani Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UG Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie