Popularny: 3700 odsłonInformacje26 października, 13:59,

Gostyniński Sanepid: 34 nowe zakażenia koronawirusem

Gostyniński Sanepid: 34 nowe zakażenia koronawirusem

Zmarła kolejna osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 26.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 26.10.2020 r.

  • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 267 / 39

  • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 107 / 25

  • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 1

  • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 156 / 8

  • Liczba osób  hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 30 / 9

  • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 309 / 34

  • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 13 / 1

  • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 161 / 6

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, w szczególności  w środkach transportu publicznego, sklepach i galeriach handlowych oraz  w obiektach użyteczności publicznej. Osoby naruszające powyższy obowiązek, nawet jeśli same nie obserwują u siebie niepokojących objawów, mogą w sposób nieświadomy przenosić zakażenie na przypadkowo napotkane osoby, w tym na osoby starsze i cierpiące na przewlekłe choroby, dla których zarażenie koronawirusem może mieć tragiczne następstwa.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

autor/źródło: PSSE w Gostyninie

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mloda, 27 października
Zgadzam sie z tym ze mamy prawo wiedziec jakich miejsc unikać. Zastanawia mnie jedno pytanie czy w tym roku nie istnieje grypa albo przeziębienie bo zawsze O tej porze bylo dużo zachorowań widocznie przestały istnieć takie choroby
Xxx, 27 października
Popieram Pania Jole i tez uwazam ze dla bezpieczenstwa ludzi powinny byc upublicznione informacje skad tak duzo zachorowan w powiecie. Nikt nie zada danych wrazliwych tylko ogolnych informacji np.tyle przypadkow w szkole nr....tyle w szpitalu....itp. Mieszkancy wiedzac bardziej by uwazali a tak epidemia szaleje i nikt nie moze sie w najmnirjszym stopniu chronic bo po zakupy niestety trzeba wyjsc do sklepu. A tak wszystko jest utajnione. Sanepid ukrywa te bardzo wazne z punktu widzenia mieszkancow informacje ale mysle ze to odgorny zakaz. Nie rozumiem tego.
AMK, 26 października
Czy to prawda, że główne źródła infekcji w powiecie to kozzd, przedszkole nr 2, sanepid, policja, dps i 2 szkoły w gminie Gostynin? Plotki krążą też na temat nauczycielki i pani z obsługi w zs oraz nauczycieli w sp3. Ile w tym prawdy?
Dodaj ogłoszenie