Popularny: 1800 odsłonInformacje10 stycznia 2017, 13:43,

Finał projektu ekologicznego w Gimnazjum nr 1Firma ,,Eneris’’, organizator konkursu ,,Pomysły chroniące środowisko’’, przyznała zwycięski grant w wysokości 5000 zł Gimnazjum nr 1 na realizację projektu ,,Odpady to nasz wspólny problem’’Celem projektu było uświadomienie społeczności lokalnej problemu zaśmiecania środowiska naturalnego Gostynina i okolic, będącego regionem turystycznym.

Projekt obejmował działania, których zadaniem było uświadomienie mieszkańcom jakie szkody wyrządzają naturze odpady komunalne, jaki wpływ mają one na zdrowie człowieka i jak ważne jest ich racjonalne zagospodarowanie.

Koordynatorem przedsięwzięcia, była p. Małgorzata. Kozubska- nauczyciel biologii.
W jego realizację zaangażowana była cała społeczność szkolna oraz rodzice. W czasie działań projektowych wykonano następujące zadania:

  1. Wykorzystując materiały odpadowe jako szkolny punkt edukacyjny zbudowano „Miasto Ptaków’’. Zasadzono w nim drzewa i krzewy , zaprojektowano i wykonano budki lęgowe, karmniki dla ptaków i domki dla owadów;

  2. Podczas zajęć terenowych przygotowano mapę Gostynina i okolic z zaznaczonymi dzikimi wysypiskami śmieci ;

  3. Na zajęciach edukacyjnych uczniowie poznali zasady segregacji śmieci ;

  4. Wykonano makietę poglądową ,,Czas rozkładu odpadów’’ i model elektrowni wodnej ;

  5. Zorganizowano konkurs na zaprojektowanie i wykonanie lampy lub innego przedmiotu użytkowego z odpadów.

Prezentacja nagrodzonych i wykonanych prac miała miejsce 20 grudnia 2016r podczas Dnia Otwartego Szkoły. Głównym jej punktem była prezentacja zrealizowanego projektu i projekcja filmu oraz poprowadzone przez uczennice seminarium o szkodliwości spalania odpadów w gospodarstwach domowych. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele mediów, uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Projekt i jego realizacja spotkały się z zainteresowaniem wśród zaproszonych gości, uczniów i rodziców, co pozwala mieć nadzieję społecznego zaangażowania w ten bardzo istotny dla środowiska problem.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Gimnazjum nr 1

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie