Popularny: 2400 odsłonInformacje2 czerwca 2015, 23:10,

Działania w sprawie ZalewuNa ubiegłotygodniowym posiedzeniu Rady Miejskiej przewodniczący Klubu Radnych Inicjatywy dla Gostynina Zbigniew Chorążek zwrócił się z zapytaniem do Burmistrza Gostynina o działania jakie podjął w sprawie dzierżawy czy też przejęcia Zalewu.Burmistrz wtedy odpowiedział, że konkretnych rozmów nie było ale to dobry moment, żeby do tego tematu powrócić.

W tym czasie na stronie gminy wiejskiej Gostynin ukazało się ogłoszenie o przetargu  ofertowym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej działki nr: 366/3 i 308/3 o pow. łącznej 5,52 ha (Zalew Piechota) położonej na terenie wsi Strzałki gm. Gostynin z przeznaczeniem na cele rekreacyjno-wędkarskie .

W związku z tym, że Zalew Piechota stwarza doskonałe warunki do  aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Gostynina  radny Zbigniew Chorążek spotkał się w tej sprawie z Wójtem Gminy Gostynin, a następnie z Z-cą burmistrza Pawłem Pachniewskim. Sprawa jest pilna ponieważ tylko do 15 czerwca można składać oferty na dzierżawę Zalewu. Okres dzierżawy  to lata 2015-2018.

Klub Radnych IDG stoi na stanowisku, że Rada Miejska i Burmistrz Miasta Gostynina powinni dołożyć wszelkich należytych starań aby przywrócić dawny blask temu miejscu m.in poprzez: remont parkingu, zamontowanie oświetlenia, rozstawienie koszy na śmieci, ławek, budowę pomostu a przede wszystkim wykoszenie traw i sprzątnięcie terenu. Pierwsze działania można byłoby rozpocząć jeszcze w tym roku.

W związku z tym w dniu dzisiejszym radni Klubu IdG złożyli w Urzędzie Miasta pismo z prośbą o podjęcie pilnych działań w tej sprawie ponieważ w przeciwnym razie jakiekolwiek kroki będzie można podjąć dopiero za kilka lat.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Inicjatywa dla Gostynina
Tematy:Zalew

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

1953, 3 czerwca 2015
Do "znawcy" : Dopuki na zalewie nic się nie zrobi to nic z tego nie będzie.Jako znawca powinieneś o tym wiedzieć.Moim zdaniem - oczywiście w przestrzeni czasowej - miasto powinno zalew odkupić od miasta lub zawiązac ze gminą spółke i zagospodarować zalew jak się należy.Żeby nie było to tylko miejsce do opalania się,ale miejscem gdzie na sportowo,na swieżym powietrzu mozna by było miło spędzić czas,Równieżna Bratoszewem sa potrzebne takie zadania.Ale najpierw trzeba chcieć i przestać pozorowac działania
ziuta, 3 czerwca 2015
no pewnie,odpuść sobie zalew,to nie jest dobre miejsce żeby kościół postawić.
znawca, 2 czerwca 2015
Panie Burmistrzu. odpuść Pan sobie ten zalew. woda syfiasta, kto tam będzie chodził?o jakim dawnym blasku radni IdG piszą? o tym, że kiedyś był pomost i kawałek piaszczystej ziemi? niech radni IdG sami wezmą w dzierżawę ten zalew. według mnie to będzie takie kukułcze jajo, jeśli Pan to weźmie. nie daj się pan wpuścić w maliny.
Dodaj ogłoszenie