Popularny: 3400 odsłonInformacje23 września 2016, 13:57,

Budynek przychodni przy 3 Maja na sprzedaż. Władz powiatu nie stać na jego utrzymanieRadni powiatu przegłosowali wczoraj uchwałę w sprawie zbycia zabudowanej nieruchomości przy ul. 3 Maja 45, którą do 30 listopada 2016 roku dzierżawi ARION Med. Głosowanie nie było jednomyślneKoszty utrzymania nieruchomości po 30 listopada, którymi obciążony zostałby obciążony Powiat przekraczają jego możliwości finansowe – tłumaczył powód decyzji Dariusz Dobocz – Naczelnik Geodezji.

Wcześniejsze podanie do informacji publicznej ogłoszenia o możliwości dzierżawy budynku na okres 3 lat nie spotkało się z zainteresowaniem.

O powody zaniechania pomysłu leasingu budynku zapytała Starostę radna Agnieszka Korajczyk-Szyperska.

W odpowiedzi Tomasz Matuszewski przyznał, że pomysł ten okazał się nieopłacalny.

„Dużo bym dał, aby to chciał ktoś kupić” - dodał Starosta. Budynek w obecnym stanie wymaga dużej ilość napraw wiążących się z poniesieniem kosztów. Jego wartość oceniono na kwotę 1, 850 mln złotych.

W tracie głosowania radna Korajczyk-Szyperska była przeciw, a radny Marian Pagórek wstrzymał się od głosu

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Renata, 25 września 2016
Raczej nadszedł czas rzeczywiście zamknąć ten obiekt. Garstka lekarzy i tak ma etaty gdzie indziej a tu dorabia. Czy będzie to strata dla pacjentów? Dla mnie nie. Korzystam z usług Medicusa i nie odwiedzam od kilku lat starej przychodni. Czasy użyteczności w/w obiektu minęły. Dla zasady tracić pieniądze? To niedorzeczne.
med, 23 września 2016
a krążyły po mieście plotki, że budynek nie jest już własnością starostwa
Dodaj ogłoszenie