1100 odsłonInformacje29 listopada 2018, 11:14,

6 milionów na oczyszczalnię. Prezes MPK prosi Radę o wsparcie finansowe

6 milionów na oczyszczalnię. Prezes MPK prosi Radę o wsparcie finansowe

Jaka będzie decyzja radnych?

6 milionów złotych na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w Gostyninie. O taką kwotę zabiega u Rady Miejskiej prezes Miejskiego Przedsiebiorstwa Komunalnego Władysław Dziachan.Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej, przewodniczący Andrzej Reder odczytał pismo od prezesa MPK, który zwraca się z prośbą o 25% dofinansowanie inwestycji.Przewidywany całkowity koszt to 25 milionów złotych.

"Obecnie prowadzimy postępowanie w sprawie ewentualnego udziału Polskiego Funduszu Rozwoju w realizacji przedsięwzięcia. Przewidujemy także staranie się o dofinansowanie unijne, jeśli w kolejnej perspektywie finansowej takie środki się pojawią. Kolejną, braną pod uwagę możliwością jest pożyczka preferencyjna z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska" - tłumaczy w piśmie Władysław Dziachan.

Jaka będzie decyzja radnych? Tego dowiemy się niebawem, ponieważ prezes MPK zadeklarował gotowość przybycia na sesję Rady, ewentualnie posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu celem bliższego omówienia zagadnień, związanych z przeprowadzeniem tego przedsięwzięcia.

"Mam taką prośbę do Burmistrza, aby prezes spółki był przygotowany na merytoryczną dyskusję" - apelował Andrzej Reder.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie